close
چت روم
رژیم غذایی

منوی اصلی
درباره وبلاگ

ورود کاربران

ورود به سایت

نام کاربری:
رمز عبور :
موضوعات مطالب
تبادل لینک اهوشمند
تبادل لینک هوشمند : برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان وبلاگ آموزشی تفریحی پاسارگاد وآدرس http://pasargadblog.rozblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

عنوان :
آدرس :

آمار وبلاگ
» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 24
» بازدید دیروز : 15
» هفته گذشته : 51
» ماه گذشته : 211
» سال گذشته : 211
» کل بازدید : 28375
» کل مطالب : 25
» نظرات : 0
» تعداد اعضا : 10
» امروز : یکشنبه 30 دی 1397
جستجوی مطالب
Google
pasargadblog.rozblog.com
راهنمای وبلاگ
7 حرکت برای کنترل نامحسوس وزن!

کنترل ميزان وعده ی غذایی، آن قدر ها هم که فکر می کنيم سخت و ناممکن نيست! این جا راه حل هایی برای کاهش کالری دریافتی، بدون این که از لذت خوردن آن چه دوست داریم محروم شویم، پيشنهاد شده است:

1.دو برابر بخورید:تعداد لقمه ها را با کوچک کردن اندازه ی آن ها دو برابر کرده و زمان جویدن را نيز افزایش دهيم .

2.نصف بخورید:ما می توانيم به سادگی فقط نيمی از کالری غذای دلخواه مان را دریافت کنيم، فقط کافی است نيمی از غذا را بخوریم .مثلا اگر هر روز 20 قاشق غذاخوری می خوریم، فقط 10 قاشق آن را بخوریم و ما بقی حس گرسنگی امان را خوردن سبزیجات خصوصا سبزیجات خام بر آورده کنيم .فراموش نکنيم را هم زمان با غذا نخوریم !یا قبل از غذا و یا بعد از غذا، البته ایﻦ ﺟﺎ منظور از سبزیجات سبزی خوردن نيست، بلکه سایر سبزیجات مانند ﺳاﻻد و ... اگر غذا در ظرف آماده برای ما آورده می شود، همان ابتدا سهم جدید خودمان را در ظرف دیگری جدا کرده و از مابقﯽ آن دوری کنيم، بهتر است مابقی را دست نزده با دوست دیگری شریک شویم .

3.فارغ از زمان بودن:بر حسب عادت زمانی سراغ غذا نرویم .زمان، فراخوان غذا خوردن ندهد، بلکه حس گرسنگی مان ما را دعوت به غذا خوردن کند، البته در این ميان حس دیگری که دعوت کننده ی ما است، حس بينایی یعنی همان چشم های ما است، بسياری از مواقع چشم های ما به ما دستور خوردن می دهد تا حس ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ .

حس بينایی و حس بویایی در شراکت با هم بسيار اغوا کننده عمل می کنند، به قول معروف برای ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ " گاو نر می خواهد و البته کنترل این قضيه فقط در ابتدا سخت است، مطمئن باشيم اگر اجرا کنيم بسيار به خود می باليم!

4. حذف نکردن وعده ها: در بسياری از موارد، ممکن است فکر کنيم با حذف یک وعده، حتما کالری کمتری به بدن می رسد، ولی تجربه ثابت کرده است طوﻻنی مدت منجر به افزایش حس گرسنگی و در نتيجه افزایش ولع خوردن می شود .در واقع ﺑﺎ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﻧﮕﻪ داشتن خود، به خود اجازه می دهيم در وعده ی بعد بيشتر بخوریم .چرا؟ چون بر این باوریم که کمتر خورده ام، پس حاﻻ می توانم به بيشتر بخورم !ولی در حقيقت داریم به خودمان دروغ می گویيم !

در بسياری از موارد، ممکن است فکر کنيم با حذف یک وعده، حتما کالری کمتری به بدن می رسد، ولی ﺗﺠﺮﺑﻪ ثابت کرده است این رفتار در طوﻻنی مدت منجر به افزایش حس گرسنگی و در نتيجه افزایش ولع خوردن می شود.

 

5.نکته ی کليدی: برای کاهش وزن موثر در چاقی  به موفقيت های خود در کاهش وزن جایزه بدهيد ! پيشنهاد برای کاهش وزن برای بعضی ها، دشوارتر است؟ دو خوراکی فوق العاده برای کاهش وزن اگر هميشه گرسنه هستيد ... خوب فکر کنيد تا چاق نشوید...

6.عدم زیاده روی در غذاهای رژیمی: در بسياری از موارد که خوشحاليم داریم غذای دلخواه مان را با انرژی کمتر می خوریم، درست داریم سر خودمان را کﻼه می گذاریم، مثﻼ اگر نوشيدنی رژیﻤﯽ ﻣﯽ خوریم، اگر هميشه یک ليوان می خوردیم، این بار دو ليوان می خوریم، چرا؟ چون رژیمی است !دقيقا انرژی دریافتی همان می شود و چه بسا بيشتر از ﻗﺒﻞ.

7.به راحتی نه بگویيم: در بسياری از موارد با توجه به فرهنگ مان نمی توانيم بگویيم "اﻻن سيرم یا اﻻن نمی خورم "؛ فقط فکر می کنيم " اگر نخورم بد می شود یا اﻻن ناراحت می شود "، بهتر است تعارف را کنار گذاشته و با کمال احترام و ادب چنين جمﻼتی را به کار ببریم "ﺳﻌﯽ ﻣﯽ کنم اگر توانستم بخورم یا حتما خوشمزه است، در اولين فرصت می خورم .

هيچ وقت در خوردن به دوست یا ميهمان مان پافشاری نکنيم و اگر او در خوردن مردد است و یا نمی خورد، به پای بی ادبی او نگذاریم، اگر یک دوست یا ميزبان واقعی هستيم، آن چه تدارک دیده ایم در اختيار ميهمان مان بگذاریم و دست او را در انتخاب و ميزان خوردن او آزاد بگذاریم، به قول معروف لقمه ها را ﻧﺸﻤﺮﯾﻢ! و در نهایت این که آن چه در مذهب مان در آداب غذا خوردن آمده را رعایت کنيم، که دقيقا همان چيزی است که تمام تجربيات ما در حال حاضر به آن رسيده است


درباره : لاغری ,رژیم غذایی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری ,آب کردن چربی ,رِژیم غذایی ,توصیه برای لاغر شدن ,
تعداد بازدید : 412

نوشته شده در یکشنبه 1 خرداد 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

چند توصيه براي وزن كم كردن در پشت كامپيوتر

افراد پشت ميز نشين كه تحت رژيم قرار دارند يك نگراني مشترك دارند من چگونه مي توانم وزن كم كنم در حاليكه تمام روز را پشت ميز نشسته ام اين سئوال خوبي است كنترل وزن به سادگي يك معادله رياضي است براي كم كردن وزن شما بايد كالري بيشتري از آنچه كه جذب مي كنيد بسوزانيد در حاليكه پشت ميز نشسته ايد شما بي حركت هستيد و علاقه زيادي به غذاهاي حاضري و تنقلات داريد بنابراين معادله شما به هم مي خورد و افزايش وزن پيدا مي كنيد.

پيشنهادات «لطفاً

شما بايد ظرفيت رژيمي خود را بالا ببريد تعدادي متخصصين تغديه در زمينه كاهش وزن افراد تحت رژيم آزمايشها و تحقيقات زيادي انجام داده اند اينها ترفندهايي است كه آنها توصيه مي كنند.
ش
*
علاقه به تنقلات: تعداد زيادي از مردم در حاليكه پشت كامپيوتر نشسته اند تنقلات مي خورند اگر شما يكي از اين افراد هستيد آماده شويد البته احتياجي نيست كه يك برنامه اضطراري و با عجله را اجرا كنيد. دستور العمل اول اين است كه تنقلات را در داخل يخچال يا كابينت قرار دهيد نه در روي ميز كامپيوتر و در دسترس!
*
آب بنوشيد: در همين راستا اگر آب در روي ميز كارتان و در ديدتان باشد در نتيجه 6 ليوان ( 8 اونس ) آب مورد نياز بدنتان را خواهيد نوشيد هميشه يك بطري آب تازه روي ميز كارتان در دسترس داشته باشيد
*
برنامه براي نهار: اگر در بيرون از منزل كار مي كنيد و كار شما پشت ميز نشيني است بهتر است تا غذاي خود را از خانه همراه ببريد تا بتوانيد برنامه غذايي كه براي شما لازم است را رعايت كنيد
*
تحرك: حتي اگر براي شما 10 دقيقه ورزش مقدور است حتماًر اين 10 دقيقه را نرمش كنيد هر زمان كه موقعيتي پيش مي آيد و به هر بهانه اي بلند شويد و حركت داشته باشيد
*
تمرين در ساعات استراحت: قبل و بعد از اينكه پشت كامپيوتر نشسته ايد حتماً نرمش كنيد اگر محل كار شما خيلي دور نيست در مورد پياده روي از خانه به سر كار برنامه ريزي كنيد اگر واقعاً كار شما به گونه اي است كه كه حتي لحظه اي براي نرمش پيدا نمي كنيد يك سالن در نزديكي محل كار خود پيدا كنيد و براي نرمش به آنجا برويد.
*
از دوستان خود كمك بگيريد: با همكارانتان در شركتي كه كار مي كنيد براي كاهش وزن مسابقه بگذاريد اين راهي است كه مي توانيد با يكديگر در اوقات بي كاري تمرين كنيد. اين كمك خيلي بزرگي در كاهش وزن شما مي كند.
*
از ابزار در دسترس حداكثر استفاده را ببريد: اگر به اينترنت دسترسي داريد از weightwatchers.com به عنوان يك ابزار در دسترس براي راهنماي رژيم غذايي و برنامه تمرين و نرمش استفاده كنيد


درباره : لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری ,چاقی ,چربی ,
تعداد بازدید : 393

نوشته شده در چهارشنبه 28 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

چگونه ران های لاغر و خوش فرم داشته باشیم

آیا می توان چربی قسمت خاصی از بدن را كاهش داد؟

پاسخ خیر است. شما نمی توانید با رژیم لاغری، تصمیم بگیرید كه قسمت خاصی از بدنتان را لاغر كنید. هر رژیمی را كه رعایت كنید یا هر نوع ورزشی را كه انجام دهید، این بدن شما است كه تصمیم می گیرد چربی كدام قسمت از بدن را بسوزاند. حتی با ورزش هم ، فقط عضلات اندام خاصی از بدن پرورش می یابد ولی چربی آن منطقه نمی سوزد.

اما چگونه چربی اضافی ران ها را از بین ببریم؟

برای این كار هیچ دارو و هیچ رژیم خاصی موثر نیست. پس راه حل چیست؟

هر یك از ما دارای ساختار بدنی خاصی هستیم و در اثر اضافه شدن وزن، چربی در مناطق خاصی از بدن ما انباشته می شود و
تنها راه تغییر حجم چربی در یك منطقه خاص مثل ران ها، تغییر عادات غذایی است. با رعایت یك « رژیم لاغری اصولی و علمی» چربی بدن می سوزد . این رژیم لاغری، یك رژیم كلی برای تمام بدن است نه فقط برای یك قسمت از آن. اگر چربی در منطقه ران جمع شده باشد با اجرای رژیم لاغری به مرور ران ها متناسب می شوند.ولی انجام این امر در یك شب امكان پذیر نیست. پس فردی كه رژیم لاغری می گیرد، باید صبر و حوصله فراوانی داشته باشد. یك رژیم متعادل ومناسب رژیمی است كه مقادیر بالایی میوه و سبزی و كربوهیدرات های پیچیده داشته باشد ومقدار چربی آن كم باشد و نیاز پروتئین بدن را تامین كند.

تنها راه غیر رژیمی بر طرف كردن چربی ران، لیپوساكشن(برداشتن چربی اضافی بدن با عمل جراحی) است كه علاوه بر مشكلات و هزینه فراوان، اثرش بسیار موقتی است و با پرخوری، ران ها مجدداً به حالت اولیه باز می گردند.

در مورد ورزش هم باید عرض كنم كه هیچ نوع ورزش خاصی وجود ندارد كه چربی منطقه خاصی از بدن را از بین ببرد، بلكه عضلات آن قسمت را قوی می كند.

چرا ران های من چاق می شوند؟

در زنان، چربی در اندام های تحتانی بدن ذخیره می شود تا اندام های تناسلی را در برابر ضربات محافظت كند. پس از یائسگی، تراكم چربی در قسمت های بالای بدن و كمر بیشتر شده و بدن حالت مردانه می گیرد.

خصوصیات ژنیتیكی افراد بر محل ذخیره چربی اضافی بدن موثر است. برای مثال اگر خانم های خانواده ما در قسمت ران چاق می شوند، ما نیز در معرض چاقی ران هستیم، درست همانطور كه خصوصیات اسكلتی را از خانواده به ارث می بریم.

حتی اگر ژن چاقی ران در ما وجود داشته باشد، ولی خود چربی را كه به ارث نمی بریم! یعنی بایستی با دریافت كافی و مناسب مواد غذایی و انجام فعایت بدنی ، از بروز چاقی و تجمع چربی اضافی در بدن جلوگیری كنیم.


دلیل اصلی چاق شدن ران ها چیست؟

دلیل اصلی چاق شدن ران، شكم و هر جای دیگر بدن، نحوه غذا خوردن ما است. به خاطر داشته باشید با پرخوری و عدم فعالیت بدنی، مواد غذایی اضافی به صورت چربی در بدن ما انباشته می شوند و دچار چاقی و اضافه وزن می شویم. پس تنها راه خلاص شدن از این چربی ها اضافی، تغییر عادات غذایی غلط و كمتر خوردن است، مخصوصاًمصرف كمتر چربی . به این صورت كه چربی های اشباع مثل روغن نباتی جامد، كره و چربی گوشت را به مقدار خیلی كم مصرف كنید. از خوردن غذاهای پرچرب و سرخ شده مثل انواع ساندویچ های سوسیس و كالباس سس دار، پیتزا ( مقدار زیادی پنیر پیتزا دارد) خودداری كنید.

همچنین از خوردن تنقلات و مواد غذایی كه دارای انرژی بالا و مواد مغذی كم هستند ، پرهیز كنید. در عوض در برنامه غذایی روزانه خود از انواع میوه ها و سبزی ها به مقدار فراوان ، لبنیات كم چرب و مقادیر كافی نان، برنج ، غلات، حبوبات، تخم مرغ و گوشت ( اگر مرغ و ماهی باشد خیلی بهتر است) استفاده كنید.

علاوه بر رعایت غذایی، بایستی به طور منظم و مداوم فعالیت بدنی داشته باشید. به طور مثال روزی نیم تا یك ساعت پیاده روی كنید. یا اینكه در یك كلاس ورزشی ثبت نام كرده و یا خودتان در منزل به تنهایی یا همراه با برنامه های ورزشی رادیو و تلویزیون نرمش كنید.

چگونه از شر این چربی ها خلاص شویم؟

یك شروع خوب برای این كار، دقت در میزان مصرف چربی ها و قندهاست. خیلی از افراد بر این عقیده اند كه ما خیلی كم چربی مصرف می كنیم ولی حقیقت امر این است كه بدون اینكه خودشان احساس كنند، خیلی بیشتر از نیازشان چربی مصرف می كنند. چون بسیاری از چربی های دریافتی ما در غذا مخفی است و ما متوجه نمی شویم كه مقدار زیادی چربی مصرف كرده ایم.

مثلاً سس موجود در ساندویچ حداقل 8 گرم چربی دارد یا یك مشت بادام زمینی 26 گرم چربی دارد و یا یك فنجان شیر معمولی 7 گرم چربی دارد. پس ما چربی را مصرف می كنیم بدون آنكه خودمان متوجه شویم.

ولی منظور ما این نیست كه شیر و بادام زمینی را كه دارای فواید زیادی هستند، مصرف نكنید. بلكه بایستی به مقدار كافی و لازم از این دو ماده غذایی و سایر خوراكی ها دریافت كنید. به این صورت كه اگر در معرض چاقی هستید از لبنیات كم چربی ( حداقل 3 لیوان در روز) و نیز آجیل به مقدار حساب شده استفاده كنید.

و در نهایت؛

برای آنكه اندامی متناسب داشته باشیم، همیشه باید مراقب آنچه كه می خوریم باشیم و به طور منظم ورزش ونرمش كنیم.

پس بطور خلاصه می توان گفت:

1)
اجرای یك رژیم متعادل

2)
انجام تمرینات ورزشی ملایم

3)
داشتن صبر و حوصله فراوان،

به شما كمك می كند كه ران های خوش فرم و متناسبی داشته باشید.


درباره : لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری ,ران ,چربی ,
تعداد بازدید : 3136

نوشته شده در چهارشنبه 28 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

کوچک کردن شکم با ساده ترین شکل


اگر از شکل بدن خود، به خصوص در ناحيه شکم ناراضي هستيد، بايد بدانيد که تنها پرداختن به ورزشهايي که بر روي يک ناحيه از بدن متمرکز ميشود کافي نيست و فايده چنداني هم ندارد. بلکه اين ورزش براي تاثير واضح و آشکار بايد در کنار ورزشهايي براي تمام بدن انجام شود زيرا بدن نميتواند چربي را تنها در يک ناحيه از بين ببرد و شما

نميتوانيد تنها با ورزش دادن يک نقطه از بدن خود و رها کردن باقي بدن به نتايج دلخواه دست يابيد. به اين ترتيب اگر از داشتن شکمي بزرگ يا شل و افتاده رنج ميبريد، قبل از اينکه مخارج سنگيني براي خريد وسايل ورزش دراز و نشست و ابزارهاي مخصوص کوچک کننده شکم بپردازيد، کار تناسب اندام را با ساده ترين شکل ورزش که رايگان هم هست،

شروع کنيد :راه رفتن و دويدن!
البته فراموش نکنيد که اين ورزشها کل بدن را تحت تاثير قرار ميدهند و بعدها براي شکم هم بايد حرکات مخصوصي انجام دهيد. اگر شکم شما شلتر و برآمده تر از چيزي است که ميخواهيد، به احتمال زياد در بدن شما نواحي ديگري هم وجود دارند که بايد ورزيده و محکم شوند. براي دستيابي به شکمي صاف، تمام بدن شما بايد لاغرتر شود.

دوباره بخوانيد: تمام بدن بايد لاغر شود!
کار را با انجام دادن ورزشهاي سريعي که تعداد ضربان قلب را افزايش داده و سوخت و ساز بدن رابهبود ميبخشند آغاز کنيد.سه مرتبه پياده روي سريع در هفته راه حل مناسبي براي دستيابي به اين هدف است. اين کار نه تنها کالري ميسوزاند بلکه براي قلب هم بسيار مفيد است. يک نکته مهم اينکه به ياد داشته باشيد انجام دادن تمرينهاي ورزشي

و داشتن رژيم غذايي موجب نميشود که در مدت بسيار کوتاهي لاغر شده يا شکمي صاف پيدا کنيد. همانطور که شما يک شبه اين شکم را پيدا نکرده ايد، نميتوانيد آنرا يک شبه از بين ببريد. پس بردبار باشيد و به تمرين ادامه دهيد. اگر قصد داريد به منظور خاصي -ازدواج، شرکت در مراسمي مهم و…- از وزن خود بکاهيد، براي به دست

آوردن نتيجه مطلوب، لااقل سه تا شش ماه قبل از اين مراسم کار را شروع کنيد چون بدون شک يک هفته کافي نخواهد بود!

چند نکته: خوردن و ورزش کردن:

ورزش پرس شکم همراه با رژيمي کم چربي، براي تناسب عضلات شکم بسيار خوب است. اما عده بسياري تصور ميکنند که ميتوانند در طول روز هرچه ميخواهند بخورند و هنگام عصر 100 پرس شکم انجام داده و تمام غذاهاي چربي که در طول روز مصرف کرده اند را بسوزانند. اگر شما مصرف

چربي خود را کاهش ندهيد، هرچه ورزش کنيد فايده اي نخواهد داشت و شما نه تنها هيچ نتيجه مثبتي نخواهيد گرفت، بلکه ممکن است شکم بزرگتري هم پيدا کنيد. چرا؟ چون به اين ترتيب در حال شکل دهي و محکم کردن چربيهاي روي عضلات خود خواهيد بود.


لاغري موضعي:

 واقعيت اين است که لاغري موضعي تقريبا وجود خارجي ندارد. شما نميتوانيد از بدن خود انتظار داشته باشيد که در اثر غذا خوردن صحيح و انجام حرکات ورزشي تنها در بعضي مواضع لاغر شود. بالا رفتن سوخت و ساز بدن، چربيهاي ذخيره شده در کل بدن را مصرف ميکند و اشخاصي که تصور ميکنند با داشتن رژيم غذايي تنها صورتشان لاغر ميشود يا تنها کمرشان گود ميشود، بايد بدانند که چربي در تمام بدن آنها رو به کاهش است، اما اين کاهش در بعضي مواضع سريعتر و در بعضي مواضع که چربي بيشتري داشته و متراکم تر است، ديرتر آشکار ميشود. اما خبر وب اينکه شما ميتوانيد با انجام دادن حرکات ورزشي صحيح اين سوختن چربي در مواضع مذکور را سرعت بخشيده و زودتر به تناسب اندام دست يابيد.


يک تمرين ساده براي افزايش سوخت و ساز بدن براي افزايش سريع متابوليسم که به سوزاندن کالري بيشتر و عملکرد منظمتر منجر ميشود.

 تمرين ساده زير را انجام دهيد:
1. 30 ثانيه يک حرکت ورزشي سريع –مانند دو درجا يا طناب زدن- انجام دهيد
2. يک دقيقه به انجام حرکتي متوسط –مانند دوي آهسته يا قدم رو سريع حتي درجا- بپردازيد
3. اين مراحل را ده مرتبه تکرار کنيد (مجموعا حدود 15 دقيقه)
4. به مدت 3 تا 5 دقيقه با انجام حرکات کششي آرام، بدن را خنک کنيد
به ياد داشته باشيد که افزايش سوخت و ساز يا متابوليسم، کالريهاي اضافه در کل بدن را از بين ميبرد و در کنار رژيم غذايي صحيح تمام بدن، از جمله شکم را متناسب خواهد کرد.


درباره : لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری شکم ,آب کردن چربی شکم ,
تعداد بازدید : 680

نوشته شده در چهارشنبه 21 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

شكمي عضلاني و جذاب برای خانم ها : ساده ترين راه

مـی تـوانید شکم خود را به راحتـی آب کنید: راهـنـمـای 4 قسمتی ما برای خوردن، آشامیدن، و ورزش کردن شما را در هر زمان آماده پوشیدن لباس دلخواهتان می کند. غذاهایی که شکم شما را آب می کنند

قطع مصرف هله هوله

دکـتر "لزلی بونسی" از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکی اظــهار می دارد: "بسیاری از آبنبات ها و اسنک ها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر سبب می شود که شکم شما نفخ کند."

بدوید (در حدود 2 کیلومتر)

دکتر "دیانا تیلور" از دانشگاه کالیفرنیا، ایالت سنفرانسیسکو، بخش حفظ سلامتی معتقد است که: "ورزش های سنگین، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می آورند و همین امر موجب می شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند. اما نرمش ملایم و متعادل (مثل یوگا و پیاده روی) به آب شدن چربی ها سرعت می دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتری حل می کند."

در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید


مصرف بیش از حد ادویه جات و نمک ها باعث می شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود.

پتاسیم مصرف کنید

این ماده طبیعی ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین می برد. می توانید آنرا در گوجه فرنگی، موز، ماهی قزل آلا، بادام و گیلاس پیدا کنید.

H2O بیشتری مصرف کنید

نوشیدن آب به میزان لازم، باعث می شود تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود.


4 حرکت شکم که معجزه می کند!

با انجام این 4 حرکت شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می کنید. 3 تمرین اول تمام عضلات شکم را به حرکت وا می دارند؛ اثر چهارمی بر روی پهلو ها می باشد. هر کدام از این حرکات را به ورزش های روزانه خود اضافه کنید آنگاه متوجه خواهید شد که پس از چندی باید برای خود لباسي اندازه تر جدیدي خریداری کنید.

دراز نشست استاندارد

در حـالی کـه زانــو هایتان خم شده بر روی زمین دراز بکشید. کـف پاهـا صـاف اسـت و بــر روی زمین قرار می گیرد. انگشتان دست را پشت سر بگذارید. آرنج ها بـســمت طرفین باشد. در هـمان حال آرنج ها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر، و شانه هـا را به عقب بیاورید تا به زمین بخورند. در حین انجام حرکـت
سـر صـاف اســت و فـاصله چانه از سینه حذف می شود. برای چـند ثانیه در آن حال باقی می مانید و سپس به وضعیت اولیه باز می گردید.

توجه: سر خود را با دستانتان نکشید! تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می آورید انجام دهید.


دوچرخه

روی زمیـن دراز بـکشـیـد و دسـت هـا را پشـت سـر بـگـذاریــد. زانوهایتان را خم کنید و پاها را از زمین بلند کنید به طوری کـه ماهیچه ساق پا به موازات زمین قرار بگیرد. آرنج یکی از دست هـا را به سمت زانوی مخالف بیاورید. در این حالت پاها باید با هـم زاویـه 45 درجـه بسـازنـد. ایـن حـرکـت را بـرای هر دو طرف انجام دهید.

نکته ای برای تازه کارها: برای شروع می توانید پاهای خود را بر روی زمین نگاه دارید. زمانی که آرنج خود را به سمت پا می آورید زانویتان را بلند کنید تا به هم برسند. سپس دوباره آنرا روی زمین قرار دهید و حرکت را یکمرتبه دیگر تکرار کنید.

دراز نشست عمودي

روی زمـیــن دراز بکشید، پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببـریـد، دسـت هــای خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید. سعی کنید نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پــا بـرسـانید. در این حرکت باید پاها را تا آنجا که می توانید به بالا بیاورید تا استخوان باسن از روی زمین بلند شود.

نکته ای برای تازه کارها: بجای اینکه بطور همزمان دستـهـا و پـاهـای خـود را بـلـنـد کنید، می توانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین بدن را بلند کنید.


پهلو ها

بـه سمت یکی از پهلوها دراز بکشید، زانوهای خو را خم کنید و بـازویتـان را بـه طور کامل بر روی زمین قرار دهید در حالی که آرنـج با شـانه در یک راستا باشد. تمام وزن خود را بر روی بازو وارد آورید و نیم تنه بالای بدن و باسن را به آرامی از روی زمین بلند کنید،بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر حاصل شود. هـر چقدر می توانید در این حالت بمانید. برای شروع 10 تا 20 ثـانـیـه کـافی اســت. مدت زمان این حرکت را باید تا یک دقیقه افـزایــش دهیـد. حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید. هر چه قوی تر می شوید، سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید.


درباره : لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری شکم ,شکم صاف و تخت ,
تعداد بازدید : 235

نوشته شده در سه شنبه 20 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

رژیم غدایی مناسب چیست؟

تغذيه روي تمام قسمت هاي بدن تأثيرگذار است. رژيم هاي غذايي نامناسب مانع از رسيدن مواد غذايي مورد نياز به بدن شده و مشكلاتي را براي پوست و مو ايجاد مي كند.

متخصصان يكي از مهمترين و شايع ترين علت شلي و چروك زودرس پوست و ريزش مو را رژيم هاي غذايي نامناسب مي دانند. موي سالم براي رشد به انواع ويتامين ها و عناصر معدني و املاح خوني احتياج دارد.
همچنين كمبود بعضي از ويتامين ها و املاح سلامتي پوست را به مخاطره مي اندازند و باعث بيماري يا پيري زودرس پوست مي شوند. داشتن پوست و موي سالم خواسته هر كسي است، بسياري از افراد براي سلامتي پوست و موي خود هزينه هاي بسياري را مي پردازند و براي جلوگيري از ريزش و سفيد شدن زودرس مو و همچنين جلوگيري از ايجاد چين و چروك و از بين رفتن افتادگي و خشكي پوست خود دست به هر اقدامي مي زنند غافل از اين كه با كمترين هزينه و تنها با رعايت يك رژيم غذايي سالم، متنوع و متعادل مي توانند به اين خواسته دست يابند.

تغذيه نامناسب:

افرادي كه به علت ناآگاهي، رژيم غذايي مناسب و علمي را مورد توجه قرار نداده و با استفاده از يك برنامه غذايي غلط به دنبال افزايش و يا كاهش وزن خود هستند، زيان هاي ديگري را به بدن خود بخصوص پوست و مو وارد مي كنند. اين در حالي است كه متخصصان تغذيه معتقدند خوردن تنها براي لذت بردن و رفع گرسنگي نيست، بلكه تغذيه لازمه زيستن سالم است.

دكتر ضياءالدين مظهري فوق تخصص تغذيه و رژيم درماني مي گويد: استفاده از برنامه هاي غلط غذايي ناشي از ناآگاهي مردم است. اين افراد خيلي زود تحت تأثير تبليغات قرار مي گيرند. در حالي كه مسئله حفظ سلامتي پوست و مو و بطور كلي تمام بدن در گرو استفاده بهينه از يك تغذيه متناسب، متعادل و متنوع است چرا كه هر فردي نيازهاي خاص جسماني دارد كه از طريق آزمايش و مشخص شدن كمبودها در بدن وي مي توان يك رژيم مناسب را براي او تجويز كرد.

به گفته محققان افرادي كه بطور متناوب دچار افزايش يا كاهش وزن مي شوند و يا بطور مكرر رژيم غذايي گرفته و سپس ترك رژيم مي كنند، پوست بدن و صورت شان شل شده و به چروك زودرس مبتلا خواهند شد و ريزش شديد مو در اين افراد ديده مي شود. بنابراين پزشكان و متخصصان پوست و مو بر لزوم بهره گيري از يك رژيم كامل غذايي كه در برگيرنده تمام ويتامين ها و املاح و مواد معدني باشد، تأكيد دارند.دكتر حسين صابري همداني فوق تخصص پوست و مو با اشاره به اين مطلب تأكيد مي كند: رژيم هاي غذايي بايد زير نظر متخصصان تغذيه صورت گيرد و به نحوي تنظيم شود تا مواد لازم براي رشد مو و سلامت پوست در آنها گنجانده شده باشد زيرا رژيم هاي سنگين باعث ريزش مو، اختلال در رنگ دانه هاي پوست، تيرگي و بزرگ شدن روزنه هاي پوست مي شود.

تغذيه كافي و مناسب باعث شفافيت و روشن شدن پوست و شادابي و سلامت موي سر مي شود. يك رژيم غذايي متعادل يكي از الزامي ترين عوامل براي رشد خوب در موها و حفظ سلامت پوست است اما رژيم هاي غذايي فقير مي توانند باعث به خطر افتادن سلامتي پوست و مو به عنوان دو عنصر مهم در زيبايي شوند.

دكتر عليرضا كريمي خرمي پزشك متخصص پوست، مو و زيبايي معتقد است: رژيم هاي غذايي اگر كنترل نشده باشند و زير نظر يك پزشك تغذيه تجويز نشوند، عوارضي همانند چروك هاي پوستي، افتادگي گونه ها و ريزش مو و شوره سر را به دنبال خواهند داشت. براي كاهش وزن هميشه بايد ورزش را به عنوان بهترين راهكار در نظر گرفت چرا كه رژيم غذايي به تنهايي نه تنها مشكل افراد چاق را رفع نمي كند، بلكه عوارضي بر سيستم داخلي بدن ايجاد مي كند و علاوه بر آن عوارض مستقيمي بر مو و پوست بر جاي خواهد گذاشت و پوست بدن و صورت در اين افراد افتاده است.

رژیم متعادل:

براي آن كه همواره موها و پوستي درخشان و سالم داشته باشيد بايد از يك رژيم غذايي متعادل پيروي كنيد.

برخي از ميوه ها و سبزيجات علاوه بر قندهاي طبيعي، حاوي ويتامين ث و ماده اي به نام بيوفلاونوئيد كه ضدسرطان است كه در نگهداري و پايداري ساختمان سلولي مؤثر بوده و مانع از شل شدن پوست مي شوند. بطور كلي ويتامين ها و املاح براي عملكرد صحيح هر يك از اندام هاي بدن از جمله پوست و رشد مو لازم است.

دكتر مظهري استاد دانشگاه در اين باره توضيح مي دهد: در يك رژيم غذايي مناسب بايد تمامي ?? نوع ويتامين كه شامل چهار نوع محلول در چربي و ? ويتامين محلول در آب، ?? ماده معدني و ?? اسيدآمينه و تعداد زيادي تركيبات شيميايي ثانويه گياهان و فيبرهاي محلول و نامحلول وجود داشته باشد. در صورتي كه در تأمين اين نيازها تعادل برقرار نشود، آثار آن به صورت تغييراتي در جسم، فكر و انديشه ظاهر مي شود.

دكتر صابر همداني با اشاره به ضرورت چنين رژيمي در حفظ سلامتي پوست و مو تأكيد مي كند: براي جلوگيري از وارد شدن آسيب به پوست و مو بايد مواد لازم مثل روي و آهن در رژيم هاي غذايي در نظر گرفته شود. رژيم غذايي غني از سيليس، كلسيم و آهن از ريزش مو جلوگيري مي كند يا آن را كاهش مي دهد. ميوه ها نيز به دليل دارا بودن املاح و مواد معدني تأثير بسزايي را در سلامت پوست و مو دارند. ميوه ها سرشار از كلسيم، فسفر، سديم، منيزيم و آهن بوده و براي تأمين رشد و استحكام پوست و مو بسيار مؤثر هستند.

سلامت مو:

به گفته متخصصان پوست و مو، مصرف كم مواد غذايي مناسب و ميوه ها از مهمترين علل ريزش مو محسوب مي شود. بر اين اساس افرادي كه عمدتاً براي پيشگيري از چاقي و يا افزايش وزن از رژيم هاي غلط غذايي كه پايه آنها براساس مصرف نكردن ميوه و غذاهاي سرشار از پروتئين، مواد قندي و نشاسته است، پيروي مي كنند با عوارضي مثل ريزش مو روبه رو هستند. دكتر كريمي خرمي مي گويد: ويتامين هاي گروه ب و روي براي رشد مو نياز است و در رژيم هايي كه اين گروه از ويتامين و املاح كم باشد، ريزش مو ايجاد خواهد شد. آهن نيز به عنوان مهمترين املاح در خون سازي براي رشد مو مورد نياز است.

به گفته اين پزشك متخصص فقر آهن شايع ترين علت ريزش مو در زنان است و از آنجا كه در رژيم هاي غذايي سخت آهن خون نيز كاهش پيدا مي كند گاهي كمبود آهن مي تواند عامل ريزش موي شديد در افراد بخصوص زنان باشد. كمبود ويتامين هاي گروه ب و سوءتغذيه در ريزش مو نقش مهمي دارند. بنابراين مصرف ميوه هايي كه حاوي اين ويتامين هستند، نقش چشمگيري در جلوگيري از ريزش مو دارند. مصرف سبوس گندم، جو، كاهو، گوجه فرنگي، شير، كدو و انبه نيز از جمله منابع غذايي محسوب مي شوند كه تأثير زيادي در رشد و استحكام موها ايفا مي كند.

دكتر مظهري نيز مي گويد: با رژيم هاي غلط غذايي پروتئين مورد نياز بدن تأمين نمي شود و كمبود پروتئين موجب مي شود تا موي افراد به شكل پرچمي ديده شود و افرادي كه قدرت بدني خوبي دارند پس از استفاده از اين رژيم هاي نامناسب دچار بي اشتهايي عصبي مي شوند و ريزمغذي هاي مورد احتياج بدن آنها نيز تأمين نمي شود و موهاي آنها حالت كركدار پيدا مي كند.

به گفته اين متخصص تغذيه با تغذيه مواد لازم براي زنده بودن ?? تريليون سلول در بدن تأمين مي شود. طبيعتاً اگر هر كدام از مواد غذايي لازم به مدت كوتاهي به بدن نرسد، فرد دچار سوءتغذيه خواهد شد. سوءتغذيه ناشي از دريافت نكردن ريزمغذي ها و تهي شدن ذخاير بدن از آنها، اثرات خود را به صورت بيماري بر جسم و روان فرد گذاشته و منجر به از دست رفتن طراوت پوست و مو خواهد شد.
بطور كلي رژيم مناسب براي حفظ سلامت پوست و مو، رژيمي است كه براي سلامت كل اندام هاي بدن لازم است چرا كه در چنين رژيمي، فرآيند پيري سلولي كمتر مي شود و پوست را به عنوان يكي از اجزاي بدن سالم نگه مي دارد.

پوست بزرگترين اندام بدن است كه قادر به ترميم خودش است. دكتر كريمي خرمي متخصص پوست و مو در اين باره مي گويد: براي سلامت پوست به ويتامين هاي آ، اي و سي و املاحي مثل آهن و روي نياز است. اگر رژيم سنگين باشد، فرد دچار سوءتغذيه مي شود. از جمله اين عوارض كاهش ويتامين اي است كه باعث تيرگي پوست مي شود چرا كه ويتامين اي يك آنتي اكسيدان است، بر اثر تابش نور آفتاب بر پوست اكسيدان زيادي در پوست ايجاد مي شود كه اين اكسيدان ها باعث تخريب سلولي و التهاب مي شوند. ويتامين ث و اي به عنوان آنتي اكسيدان اين مواد اكسيداني را خنثي مي كند و اگر اين التهاب پوست ادامه پيدا كند تيرگي هاي بعد از التهاب در پوست ايجاد مي شود و پوست را تيره مي كند.

همچنين به گفته اين فوق تخصص پوست و مو، ويتامين آ و دي براي كلاژن سازي لازم است و زماني كه كلاژن سازي بر اثر كمبود ويتامين ها و املاحي مثل روي مختل شود، پوست نازك و افتاده مي شود.بنابراين به نظر مي رسد استفاده از رژيم غذايي متعادل، مناسب ترين راه براي داشتن يك بدن سالم در تمامي ابعاد است.

دكتر مظهري مي گويد: سيستم دفاعي افرادي كه رژيم هاي غذايي نامناسب مي گيرند دچار آشفتگي مي شود و اين امر باعث اختلال در سيستم بازسازي، رشد و ترميم بدن مي شود. در چنين شرايطي افرادي كه در سن رشد قرار دارند، رشدشان متوقف مي شود و بدن كساني كه دچار آسيب سلولي شده، قادر به بازسازي بافت آسيب ديده نيست. بنابراين لازم است افرادي كه مي خواهند رژيم غذايي براي كاهش يا افزايش وزن خود بگيرند بايد به اصل تعادل، تنوع و تناسب توجه كنند، بخصوص براي كاهش وزن بايد اين عمل به آهستگي صورت بگيرد و در آن از تمام گروه هاي غذايي به مقدار لازم استفاده شود.


درباره : لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : رژیم غذایی ,لاغری ,کم کردن وزن ,محافظت از پوست و مو ,
تعداد بازدید : 237

نوشته شده در جمعه 16 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

مثل جسیکا آلبا خوش اندام شوید
جسيكا البا يكي از خوش اندام ترين هنرپيشه هاي هاليوودي مي باشد كه مي توان نام برد. اين مقاله را بخوانيد تا با رازهاي رژيم او آشنا شويد تا هميشه مانند جسيكا آلبا خوش اندام باشيد.
1. او براي صبحانه از مواد با پروتئين فراوان از جمله املت سفيده تخم مرغ، ميوه و پنير محلي استفاده مي كند. اين پروتئين ها به او انرژي مي دهند كه روز خود را با انرژي كافي سپري كند و ميوه و پنير به او كه كالري كمي دارند حاوي ويتامينها و آنتي اكسيدان مي باشند كه سلامتي او را حفظ مي كنند. با داشتن رژيم او مي توانيد سبك سالم / درستي براي زندگي خود بسازيد.

2. جسيكا آلبا براي نهار خود سالادهاي متنوع مي خورد!! نه به خاطر داشتن كالري كم بلكه به خاطر سلامت بودن آن. البته بدون مايونز و سس هاي پركالري!!!!!

3. براي شام از گوشت بدون چربي و سبزيجات استفاده مي كند. گوشت شام او شامل مرغ يا ماهي مي باشد كه با سبزيجات كنار آن كامل مي شود اگر شما داراي رژيم براي لاغر شدن مي باشيد اين غذايي بسيار مناسب براي شام شما مي باشد. شام بايد سبك باشد مگر اينكه بعد از شام فعاليت شما آغاز شود.

4. جسيكا روز خود را با يك دسر كم كالري و چربي به پايان مي رساند كه شامل ماست ميوه و يا ميوه هاي تازه مي باشد. ماست بهتر از ميوه مي باشد زيرا داراي كلسيم و پروتئين مي باشد.

5. در طول روز او يك ساعت با تردميل ورزش مي كند و ورزشهاي ديگر بدنسازي براي داشتن خوش فرم ساختن عضلات. رژيم جسيكا آلبا نمونه اي عالي است براي پيروي كردن زيرا هم شما را خوش اندام مي سازد و هم سالم و زيبا.

توجه:
شايد شما هم از ديدن اين رژيم سخت غذايي تعجب كرده باشيد اما بايد توجه داشته باشيد كه توصيه هايي كه در اين رژيم هاي افراد مشهور براي شما عزيزان تهيه مي شود صد در صد قابل توصيه براي تمام افراد نيست و براي اين كار بايد با يك متخصص مشورت نماييد و بر حسب قد و وزن خود ميزان كالري روزانه خود را به دست آوريد!

درباره : لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 330

نوشته شده در پنجشنبه 15 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

میان وعده های کم کالری

ميان وعده های غذايی نقش تعيين کننده ای در روند چاقی و يا ﻻغری شما دارند و بايد با دفت آنها را انتخاب کنيد .به توصيه های ما توجه نماييد

 

1-      از يک هندوانه يا انگور يخی به جای بستنی لذت ببريد

2-      فالوده ميوه ای خود را مخلوطی از ماست بدون چربی و شير کم چربی و ميوه های تازه به جای بستنی درست کنيد

3-      یک فنجان انگور، خربزه يا توت به جای انواع ژله انتخاب کنيد

4-     چيبس يا چوب شور خود را به مقدار کم به اندازه يک فنجان مصرف کنيد

5-      به جای انواع چيبس از انواع سبزی های تازه استفاده کنید

6-      سعی کنيد از چيبسهای تنوری به جای نوع معمول آن استفاده کنيد

7-      از ميوه های کنسرو شده يا در آب يا آب ميوه های معمولی آن، به جای شربت آن لذت ببرید

8-      به اندازه يک توپ تنيس سيب يا هلو يا پرتقال و ...به جای اندازه بزرگ آن مصرف کنيد

9-      خوراکتان را سعی کنيد به اندازه يک فنجان و همراه با سبزيهای تازه ميل کنيد

10-    ميوه، ماست بدون چربی و سبزيجات را حتماً ميل کنيد

11-   سعی کنيد 2/1 فنجان ميوه تازه به جای ميوه خشک استفاده کنید

12-   بجای بستنی از ميوه های يخ زده مثل موز يخ زده استفاده کنيد

13-   کمتر از يک مشت آجيل مصرف کنيد

منبع : سیمرغ


درباره : لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 1029

نوشته شده در دوشنبه 12 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات دیگر