close
چت روم
لاغری

منوی اصلی
درباره وبلاگ

ورود کاربران

ورود به سایت

نام کاربری:
رمز عبور :
موضوعات مطالب
تبادل لینک اهوشمند
تبادل لینک هوشمند : برای تبادل لینک ابتدا مارا با عنوان وبلاگ آموزشی تفریحی پاسارگاد وآدرس http://pasargadblog.rozblog.com لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

عنوان :
آدرس :

آمار وبلاگ
» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 22
» بازدید دیروز : 15
» هفته گذشته : 49
» ماه گذشته : 209
» سال گذشته : 209
» کل بازدید : 28373
» کل مطالب : 25
» نظرات : 0
» تعداد اعضا : 10
» امروز : یکشنبه 30 دی 1397
جستجوی مطالب
Google
pasargadblog.rozblog.com
راهنمای وبلاگ
سلولیت چیست؟

 

از دیدگاه پزشکی،سلوليت در معنای غير عفونی آن،ليپودیستروفی لو کاليزه)ﺗﺠﻤﻊ چربيهای غير طبیعی بدن (ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. تحقيقات اخير نشان داده که سلوليت با بافت همبند بيش از سلولهای چربی،در ارتباط سلوليت شامل چربی، آب ومواد زائدی است که در سطحی ترین ﻻﯾﻪHypoderm ﯾﺎ Subcutaneous همبند غير فعال،قرار می گيرند .ﻻﯾﻪ Hypoderm ﺷﺎﻣﻞ حفراتی می باشد که در خانمها حجم بيشتری ار آقایان دارد.عوامل ایجاد سلوليت داخل این حفرات قرار می گيرند،بدین جهت سلوليت در خانمها حادتر از دراثر تجمع چربی در داخل بافت همبند،عروق خونی و لنفی این نواحی تحت فشار قرار می گيرند،بنابراین ولنف کاهش و مواد زائد حاصل از سوخت و ساز سلولها افزایش می یابد .ﺑﺎ افزایش و تجمع مواد زائد دفع نا همبند اطراف سلولهای چربی فيبروز )متراکم و کوتاه (شده و در نتيجه سطح پوست به داخل کشيده میشود حال توده های چربی نيز بصورت بر جستگی روی سطح پوست نمودار می شوند.بدین ترتيب در سطح پوست حالت ﻧﺎﺧﻮﺷﺎﯾﻨﺪ )شبيه به پرتقال (ایجاد می گردد که به آن سلوليت گفته می شود.

 انواع سلوليت:

سلولیت سفت:

این نوع سلوليت ، اغلب در خانمهای جوان،با شرایط جسمی مناسب ایجاد می شود،دردناک و ضخيم بوده ، ب ران و باسن می چسبد،بنابراین در این نواحی قابل مشاهده می باشد .

سلولیت شل:

این نوع سلوليت به دليل اینکه براحتی زیر پوست جابجا می شود، منظرهای ناخوشایند ایجاد می کند معموﻻ در افرادی که ابتدا توسط رژیمهای غير استاندارد و سخت، سونای خشک و تعرق ﻻغر شده و سپس س چاق می شوند،ایجاد می گردد.
درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : سلولیت ,شلی پوست ,چاقی ,
تعداد بازدید : 352

نوشته شده در پنجشنبه 12 خرداد 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

7 حرکت برای کنترل نامحسوس وزن!

کنترل ميزان وعده ی غذایی، آن قدر ها هم که فکر می کنيم سخت و ناممکن نيست! این جا راه حل هایی برای کاهش کالری دریافتی، بدون این که از لذت خوردن آن چه دوست داریم محروم شویم، پيشنهاد شده است:

1.دو برابر بخورید:تعداد لقمه ها را با کوچک کردن اندازه ی آن ها دو برابر کرده و زمان جویدن را نيز افزایش دهيم .

2.نصف بخورید:ما می توانيم به سادگی فقط نيمی از کالری غذای دلخواه مان را دریافت کنيم، فقط کافی است نيمی از غذا را بخوریم .مثلا اگر هر روز 20 قاشق غذاخوری می خوریم، فقط 10 قاشق آن را بخوریم و ما بقی حس گرسنگی امان را خوردن سبزیجات خصوصا سبزیجات خام بر آورده کنيم .فراموش نکنيم را هم زمان با غذا نخوریم !یا قبل از غذا و یا بعد از غذا، البته ایﻦ ﺟﺎ منظور از سبزیجات سبزی خوردن نيست، بلکه سایر سبزیجات مانند ﺳاﻻد و ... اگر غذا در ظرف آماده برای ما آورده می شود، همان ابتدا سهم جدید خودمان را در ظرف دیگری جدا کرده و از مابقﯽ آن دوری کنيم، بهتر است مابقی را دست نزده با دوست دیگری شریک شویم .

3.فارغ از زمان بودن:بر حسب عادت زمانی سراغ غذا نرویم .زمان، فراخوان غذا خوردن ندهد، بلکه حس گرسنگی مان ما را دعوت به غذا خوردن کند، البته در این ميان حس دیگری که دعوت کننده ی ما است، حس بينایی یعنی همان چشم های ما است، بسياری از مواقع چشم های ما به ما دستور خوردن می دهد تا حس ﮔﺮﺳﻨﮕﯽ .

حس بينایی و حس بویایی در شراکت با هم بسيار اغوا کننده عمل می کنند، به قول معروف برای ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ " گاو نر می خواهد و البته کنترل این قضيه فقط در ابتدا سخت است، مطمئن باشيم اگر اجرا کنيم بسيار به خود می باليم!

4. حذف نکردن وعده ها: در بسياری از موارد، ممکن است فکر کنيم با حذف یک وعده، حتما کالری کمتری به بدن می رسد، ولی تجربه ثابت کرده است طوﻻنی مدت منجر به افزایش حس گرسنگی و در نتيجه افزایش ولع خوردن می شود .در واقع ﺑﺎ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﻧﮕﻪ داشتن خود، به خود اجازه می دهيم در وعده ی بعد بيشتر بخوریم .چرا؟ چون بر این باوریم که کمتر خورده ام، پس حاﻻ می توانم به بيشتر بخورم !ولی در حقيقت داریم به خودمان دروغ می گویيم !

در بسياری از موارد، ممکن است فکر کنيم با حذف یک وعده، حتما کالری کمتری به بدن می رسد، ولی ﺗﺠﺮﺑﻪ ثابت کرده است این رفتار در طوﻻنی مدت منجر به افزایش حس گرسنگی و در نتيجه افزایش ولع خوردن می شود.

 

5.نکته ی کليدی: برای کاهش وزن موثر در چاقی  به موفقيت های خود در کاهش وزن جایزه بدهيد ! پيشنهاد برای کاهش وزن برای بعضی ها، دشوارتر است؟ دو خوراکی فوق العاده برای کاهش وزن اگر هميشه گرسنه هستيد ... خوب فکر کنيد تا چاق نشوید...

6.عدم زیاده روی در غذاهای رژیمی: در بسياری از موارد که خوشحاليم داریم غذای دلخواه مان را با انرژی کمتر می خوریم، درست داریم سر خودمان را کﻼه می گذاریم، مثﻼ اگر نوشيدنی رژیﻤﯽ ﻣﯽ خوریم، اگر هميشه یک ليوان می خوردیم، این بار دو ليوان می خوریم، چرا؟ چون رژیمی است !دقيقا انرژی دریافتی همان می شود و چه بسا بيشتر از ﻗﺒﻞ.

7.به راحتی نه بگویيم: در بسياری از موارد با توجه به فرهنگ مان نمی توانيم بگویيم "اﻻن سيرم یا اﻻن نمی خورم "؛ فقط فکر می کنيم " اگر نخورم بد می شود یا اﻻن ناراحت می شود "، بهتر است تعارف را کنار گذاشته و با کمال احترام و ادب چنين جمﻼتی را به کار ببریم "ﺳﻌﯽ ﻣﯽ کنم اگر توانستم بخورم یا حتما خوشمزه است، در اولين فرصت می خورم .

هيچ وقت در خوردن به دوست یا ميهمان مان پافشاری نکنيم و اگر او در خوردن مردد است و یا نمی خورد، به پای بی ادبی او نگذاریم، اگر یک دوست یا ميزبان واقعی هستيم، آن چه تدارک دیده ایم در اختيار ميهمان مان بگذاریم و دست او را در انتخاب و ميزان خوردن او آزاد بگذاریم، به قول معروف لقمه ها را ﻧﺸﻤﺮﯾﻢ! و در نهایت این که آن چه در مذهب مان در آداب غذا خوردن آمده را رعایت کنيم، که دقيقا همان چيزی است که تمام تجربيات ما در حال حاضر به آن رسيده است


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری ,آب کردن چربی ,رِژیم غذایی ,توصیه برای لاغر شدن ,
تعداد بازدید : 412

نوشته شده در یکشنبه 1 خرداد 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

چند توصيه براي وزن كم كردن در پشت كامپيوتر

افراد پشت ميز نشين كه تحت رژيم قرار دارند يك نگراني مشترك دارند من چگونه مي توانم وزن كم كنم در حاليكه تمام روز را پشت ميز نشسته ام اين سئوال خوبي است كنترل وزن به سادگي يك معادله رياضي است براي كم كردن وزن شما بايد كالري بيشتري از آنچه كه جذب مي كنيد بسوزانيد در حاليكه پشت ميز نشسته ايد شما بي حركت هستيد و علاقه زيادي به غذاهاي حاضري و تنقلات داريد بنابراين معادله شما به هم مي خورد و افزايش وزن پيدا مي كنيد.

پيشنهادات «لطفاً

شما بايد ظرفيت رژيمي خود را بالا ببريد تعدادي متخصصين تغديه در زمينه كاهش وزن افراد تحت رژيم آزمايشها و تحقيقات زيادي انجام داده اند اينها ترفندهايي است كه آنها توصيه مي كنند.
ش
*
علاقه به تنقلات: تعداد زيادي از مردم در حاليكه پشت كامپيوتر نشسته اند تنقلات مي خورند اگر شما يكي از اين افراد هستيد آماده شويد البته احتياجي نيست كه يك برنامه اضطراري و با عجله را اجرا كنيد. دستور العمل اول اين است كه تنقلات را در داخل يخچال يا كابينت قرار دهيد نه در روي ميز كامپيوتر و در دسترس!
*
آب بنوشيد: در همين راستا اگر آب در روي ميز كارتان و در ديدتان باشد در نتيجه 6 ليوان ( 8 اونس ) آب مورد نياز بدنتان را خواهيد نوشيد هميشه يك بطري آب تازه روي ميز كارتان در دسترس داشته باشيد
*
برنامه براي نهار: اگر در بيرون از منزل كار مي كنيد و كار شما پشت ميز نشيني است بهتر است تا غذاي خود را از خانه همراه ببريد تا بتوانيد برنامه غذايي كه براي شما لازم است را رعايت كنيد
*
تحرك: حتي اگر براي شما 10 دقيقه ورزش مقدور است حتماًر اين 10 دقيقه را نرمش كنيد هر زمان كه موقعيتي پيش مي آيد و به هر بهانه اي بلند شويد و حركت داشته باشيد
*
تمرين در ساعات استراحت: قبل و بعد از اينكه پشت كامپيوتر نشسته ايد حتماً نرمش كنيد اگر محل كار شما خيلي دور نيست در مورد پياده روي از خانه به سر كار برنامه ريزي كنيد اگر واقعاً كار شما به گونه اي است كه كه حتي لحظه اي براي نرمش پيدا نمي كنيد يك سالن در نزديكي محل كار خود پيدا كنيد و براي نرمش به آنجا برويد.
*
از دوستان خود كمك بگيريد: با همكارانتان در شركتي كه كار مي كنيد براي كاهش وزن مسابقه بگذاريد اين راهي است كه مي توانيد با يكديگر در اوقات بي كاري تمرين كنيد. اين كمك خيلي بزرگي در كاهش وزن شما مي كند.
*
از ابزار در دسترس حداكثر استفاده را ببريد: اگر به اينترنت دسترسي داريد از weightwatchers.com به عنوان يك ابزار در دسترس براي راهنماي رژيم غذايي و برنامه تمرين و نرمش استفاده كنيد


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری ,چاقی ,چربی ,
تعداد بازدید : 393

نوشته شده در چهارشنبه 28 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

چگونه ران های لاغر و خوش فرم داشته باشیم

آیا می توان چربی قسمت خاصی از بدن را كاهش داد؟

پاسخ خیر است. شما نمی توانید با رژیم لاغری، تصمیم بگیرید كه قسمت خاصی از بدنتان را لاغر كنید. هر رژیمی را كه رعایت كنید یا هر نوع ورزشی را كه انجام دهید، این بدن شما است كه تصمیم می گیرد چربی كدام قسمت از بدن را بسوزاند. حتی با ورزش هم ، فقط عضلات اندام خاصی از بدن پرورش می یابد ولی چربی آن منطقه نمی سوزد.

اما چگونه چربی اضافی ران ها را از بین ببریم؟

برای این كار هیچ دارو و هیچ رژیم خاصی موثر نیست. پس راه حل چیست؟

هر یك از ما دارای ساختار بدنی خاصی هستیم و در اثر اضافه شدن وزن، چربی در مناطق خاصی از بدن ما انباشته می شود و
تنها راه تغییر حجم چربی در یك منطقه خاص مثل ران ها، تغییر عادات غذایی است. با رعایت یك « رژیم لاغری اصولی و علمی» چربی بدن می سوزد . این رژیم لاغری، یك رژیم كلی برای تمام بدن است نه فقط برای یك قسمت از آن. اگر چربی در منطقه ران جمع شده باشد با اجرای رژیم لاغری به مرور ران ها متناسب می شوند.ولی انجام این امر در یك شب امكان پذیر نیست. پس فردی كه رژیم لاغری می گیرد، باید صبر و حوصله فراوانی داشته باشد. یك رژیم متعادل ومناسب رژیمی است كه مقادیر بالایی میوه و سبزی و كربوهیدرات های پیچیده داشته باشد ومقدار چربی آن كم باشد و نیاز پروتئین بدن را تامین كند.

تنها راه غیر رژیمی بر طرف كردن چربی ران، لیپوساكشن(برداشتن چربی اضافی بدن با عمل جراحی) است كه علاوه بر مشكلات و هزینه فراوان، اثرش بسیار موقتی است و با پرخوری، ران ها مجدداً به حالت اولیه باز می گردند.

در مورد ورزش هم باید عرض كنم كه هیچ نوع ورزش خاصی وجود ندارد كه چربی منطقه خاصی از بدن را از بین ببرد، بلكه عضلات آن قسمت را قوی می كند.

چرا ران های من چاق می شوند؟

در زنان، چربی در اندام های تحتانی بدن ذخیره می شود تا اندام های تناسلی را در برابر ضربات محافظت كند. پس از یائسگی، تراكم چربی در قسمت های بالای بدن و كمر بیشتر شده و بدن حالت مردانه می گیرد.

خصوصیات ژنیتیكی افراد بر محل ذخیره چربی اضافی بدن موثر است. برای مثال اگر خانم های خانواده ما در قسمت ران چاق می شوند، ما نیز در معرض چاقی ران هستیم، درست همانطور كه خصوصیات اسكلتی را از خانواده به ارث می بریم.

حتی اگر ژن چاقی ران در ما وجود داشته باشد، ولی خود چربی را كه به ارث نمی بریم! یعنی بایستی با دریافت كافی و مناسب مواد غذایی و انجام فعایت بدنی ، از بروز چاقی و تجمع چربی اضافی در بدن جلوگیری كنیم.


دلیل اصلی چاق شدن ران ها چیست؟

دلیل اصلی چاق شدن ران، شكم و هر جای دیگر بدن، نحوه غذا خوردن ما است. به خاطر داشته باشید با پرخوری و عدم فعالیت بدنی، مواد غذایی اضافی به صورت چربی در بدن ما انباشته می شوند و دچار چاقی و اضافه وزن می شویم. پس تنها راه خلاص شدن از این چربی ها اضافی، تغییر عادات غذایی غلط و كمتر خوردن است، مخصوصاًمصرف كمتر چربی . به این صورت كه چربی های اشباع مثل روغن نباتی جامد، كره و چربی گوشت را به مقدار خیلی كم مصرف كنید. از خوردن غذاهای پرچرب و سرخ شده مثل انواع ساندویچ های سوسیس و كالباس سس دار، پیتزا ( مقدار زیادی پنیر پیتزا دارد) خودداری كنید.

همچنین از خوردن تنقلات و مواد غذایی كه دارای انرژی بالا و مواد مغذی كم هستند ، پرهیز كنید. در عوض در برنامه غذایی روزانه خود از انواع میوه ها و سبزی ها به مقدار فراوان ، لبنیات كم چرب و مقادیر كافی نان، برنج ، غلات، حبوبات، تخم مرغ و گوشت ( اگر مرغ و ماهی باشد خیلی بهتر است) استفاده كنید.

علاوه بر رعایت غذایی، بایستی به طور منظم و مداوم فعالیت بدنی داشته باشید. به طور مثال روزی نیم تا یك ساعت پیاده روی كنید. یا اینكه در یك كلاس ورزشی ثبت نام كرده و یا خودتان در منزل به تنهایی یا همراه با برنامه های ورزشی رادیو و تلویزیون نرمش كنید.

چگونه از شر این چربی ها خلاص شویم؟

یك شروع خوب برای این كار، دقت در میزان مصرف چربی ها و قندهاست. خیلی از افراد بر این عقیده اند كه ما خیلی كم چربی مصرف می كنیم ولی حقیقت امر این است كه بدون اینكه خودشان احساس كنند، خیلی بیشتر از نیازشان چربی مصرف می كنند. چون بسیاری از چربی های دریافتی ما در غذا مخفی است و ما متوجه نمی شویم كه مقدار زیادی چربی مصرف كرده ایم.

مثلاً سس موجود در ساندویچ حداقل 8 گرم چربی دارد یا یك مشت بادام زمینی 26 گرم چربی دارد و یا یك فنجان شیر معمولی 7 گرم چربی دارد. پس ما چربی را مصرف می كنیم بدون آنكه خودمان متوجه شویم.

ولی منظور ما این نیست كه شیر و بادام زمینی را كه دارای فواید زیادی هستند، مصرف نكنید. بلكه بایستی به مقدار كافی و لازم از این دو ماده غذایی و سایر خوراكی ها دریافت كنید. به این صورت كه اگر در معرض چاقی هستید از لبنیات كم چربی ( حداقل 3 لیوان در روز) و نیز آجیل به مقدار حساب شده استفاده كنید.

و در نهایت؛

برای آنكه اندامی متناسب داشته باشیم، همیشه باید مراقب آنچه كه می خوریم باشیم و به طور منظم ورزش ونرمش كنیم.

پس بطور خلاصه می توان گفت:

1)
اجرای یك رژیم متعادل

2)
انجام تمرینات ورزشی ملایم

3)
داشتن صبر و حوصله فراوان،

به شما كمك می كند كه ران های خوش فرم و متناسبی داشته باشید.


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری ,ران ,چربی ,
تعداد بازدید : 3136

نوشته شده در چهارشنبه 28 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

بهترين درمان براي چاقي‌هاي موضعي

ورزش كردن، خصوصا پياده‌روي بيش از 30 دقيقه و چهاربار در هفته در پيشگيري از چاقي موضعي موثر است.

دكتر هنر متخصص تغذيه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: چاقي موضعي حتي در افراد لاغر هم ديده مي‌شود و براي جلوگيري از اين چاقي‌ها پيشنهاد مي‌شود كه از خوردن غذاهاي آماده به خصوص غذاهاي همراه با مواد افزودني در نيمه دوم روز به عنوان عصرانه و شام خودداري شود.
اين متخصص تغذيه ادامه داد: انجام مكرر تمرينات ورزشي و مصرف مقدار كافي آب در پيشگيري از چاقي موضعي لازم است.

آرمان: اما نکاتی رو که خود من برای برطرف کردن این نوع چاقی ها به کار برده ام و بسیار موثر بوده رو براتون مینویسم:

1-     برای رفع چاقی های موضعی بازوهام از دستگاه سلولس استفاده کردم (یا همون بادکش). خیلی تاثیر مثبت داشته.

2-     دومین مورد اینه که مصرف آب روزانه ام رو تا روزی 10 لیوان آب هم رسوندم.

3-     سومین مورد مصرف زیاد سبزیجات و میوه ها بوده.

4-     چهارمین مورد نرمش های کششی هست.

5-     مورد آخر که خیلی مهمه تلقین به ضمیر ناخودآگاه هست (اگه نمی دونید چطوریه پیشنهاد میکنم فیلم راز رو نگاه کنید. کتابهایی که آموزش اون هست از این قراره:کتاب راز/کتاب کلید کاربردی قانون جذب و کتاب دکتر احمدی منش که متاسفانه اسمش رو یادم نمیاد. فقط خواهش میکنم سرسری ازش نگذرین. این مورد خیلی مهمههه...)

6-     طرز ایستادن صحیح توی افزایش متابولیسم بدن نقش زیادی داره. اگه باور ندارین چند دقیقه امتحانش کنید و ببینید تا چه حد خسته میشین


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : سلولیت ,چاقی موضعی ,رفع چاقی های موضعی ,
تعداد بازدید : 456

نوشته شده در شنبه 24 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

3 نکته در آب کردن شکم برای نتیجه بیشتر در زمان کمتر

"لیو جردن"، مربی تناسب اندام در مجموعه ورزشی اکینوکس در شهر نیویورک رازها را برای ما فاش می کند:

* حرکات را کمی آرام تر انجام دهید: با چهار شماره بالا بیایید و با 4 شماره به حالت اول باز گردید.

* 5 تا 10 ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست باقی بمانید.

* حرکات خود را کم کم انجام دهید: این کار باعث می شود تا عضلات شکم از سایر ماهیچه ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیما بر روی شکم وارد شود.

* شکم خود را صاف کنید
انجام این حرکت به شما کمک می کند تا شکمتان را لاغر تر کنید. در حالی که صورتتان در مقابل زمین قرار دارد، بر روی شکم دراز بکشید. وزنتان را بر روی کمر و شکم بدهید و سعی کنید دست ها و پاها را از روی زمین بلند کنید. برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید. سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یک مرتبه دیگر این حرکت را تکرار کنید.


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری شکم ,آب کردن شکم ,
تعداد بازدید : 728

نوشته شده در شنبه 24 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

6 تصور غلط که باعث افتادگی شکم می شود

این 6 تصور غلط از این قرارند:

1- برای سفت شدن شکم یاید حرکات مربوط به آن را هر روز انجام دهید

دلیل: عضلات شکم نیاز به استراحت و بهبودی دارند. در طول زمان استراحت است که ماهیچه ساخته می شود. "کتی کیلر" مربی و نویسنده کتاب " تمرین های کتی برای هنر پیشگان" اظهار می دارد که: "انجام تمرین های شکمی برای 3 تا 5 روز در هفته موجب می شود شما عضلات سفت، و شکم صافی پیدا کنید."


2- تمرین کامل شکم نیم ساعت طول می کشد

دلیل: کیلر معتقد است. "اگر نیم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنید عضلات شکمتان در تحرک هستند، پس احتمالا حرکات را اشتباه انجام می دهید. من مربی "جنیفر آنيستون" بودم و ما هر هفته 3 روز بیش از 5 دقیقه بر روی شکم کار نمیکردیم." نحوه انجام دادن حرکات را مجددا بازبینی نمایید و بر روی مدت زمان تمرکز نکنید. همیشه کیفیت مهم تر از کمیت است.


3- دراز نشست خیلی آرام، عضلات را محکم تر می کند

دلیل: آنقدر که روند معمولی دراز نشست شما را لاغر می کند، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربی ها کمک نمی کند. در حقیقت کندی در انجام حرکات اصلا سودمند نیست. تمرینات باید به شما در هر حالتی کمک کنند: چه بخواهید وارد ورزش کیک بوکس شوید چه بخواهید یک چمدان را از روی زمین بلند کنید. در هر دو حالت ذکر شده شما کارهای خود را که در حالت اسلو موشن(slow motion) که انجام نمیدهید.

4- بهترین زمان برای انجام حرکات شکمی، آخر تمرین ها می باشد

دلیل: "گیلبرت ویلت" محقق، فیزیوتراپیست و استاد دانشگاه نبراکسا، دانشکده علوم پزشکی می گوید: "هیچ فرقی نمی کند شما چه زمان ورزش های شکمی را انجام دهید، فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرینات است که باید مورد توجه قرار گیرد." بنابراین بهترین زمان وقتی است که احساس کنید می خواهید تمرینات را انجام دهید. اما اگر می خواهید در ابتدای تمرینات حرکات مربوط به شکم را انجام دهید، اول باید خودتان را حسابی گرم کنید. هنگامیکه خون در گردش باشد، می توان به آسانی از بروز بسیاری از آسیب دیدگی ها جلوگیری کرد.


5- با انجام حرکات پایلیت (
Pilates ) نمی توانید شکم خود را 6 تكه کنید

دلیل: "کیمبرلی لیون" یک مربی خصوصی در لوس آنجلس معتقد است که: "این حرکات بیشترین تاثیر را بر روی شکم شما می گذارند و اگر آنها را به همراه یک رژیم غذایی سالم انجام دهید، به طور حتم می توانید لایه های مورد نظر خود را بر روی شکم به وجود آورید. شکل شکم، قد و بلندی نیم تنه بالایی شما، جزء اموری هستند که به ژن هایتان ارتباط پیدا می کند."


6- بدون وزنه و دستگاه نمی توانید شکم خود را آب کنید

دلیل: شما به هیچ وجه به وزنه نیازی ندارید، البته بسیاری از ورزشکاران برای اینکه توانایی و قدرت خود را افزایش دهند از وزنه استفاده می کنند. لیون می گوید: "بسیاری از دستگاهها و وزنه ها برای استفاده خانم ها طراحی نشده اند، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید، ممکن است فشار به قسمت های که نباید، وارد شود. او برای ما یک نصیحت دیگر هم دارد: به زمین بچسبید که هم موثر است هم ارزان و آنرا در هر جایی به راحتی می توانید پیدا کنید.


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : افتادگی شکم ,لاغری شکم ,
تعداد بازدید : 530

نوشته شده در شنبه 24 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

کوچک کردن شکم با ساده ترین شکل


اگر از شکل بدن خود، به خصوص در ناحيه شکم ناراضي هستيد، بايد بدانيد که تنها پرداختن به ورزشهايي که بر روي يک ناحيه از بدن متمرکز ميشود کافي نيست و فايده چنداني هم ندارد. بلکه اين ورزش براي تاثير واضح و آشکار بايد در کنار ورزشهايي براي تمام بدن انجام شود زيرا بدن نميتواند چربي را تنها در يک ناحيه از بين ببرد و شما

نميتوانيد تنها با ورزش دادن يک نقطه از بدن خود و رها کردن باقي بدن به نتايج دلخواه دست يابيد. به اين ترتيب اگر از داشتن شکمي بزرگ يا شل و افتاده رنج ميبريد، قبل از اينکه مخارج سنگيني براي خريد وسايل ورزش دراز و نشست و ابزارهاي مخصوص کوچک کننده شکم بپردازيد، کار تناسب اندام را با ساده ترين شکل ورزش که رايگان هم هست،

شروع کنيد :راه رفتن و دويدن!
البته فراموش نکنيد که اين ورزشها کل بدن را تحت تاثير قرار ميدهند و بعدها براي شکم هم بايد حرکات مخصوصي انجام دهيد. اگر شکم شما شلتر و برآمده تر از چيزي است که ميخواهيد، به احتمال زياد در بدن شما نواحي ديگري هم وجود دارند که بايد ورزيده و محکم شوند. براي دستيابي به شکمي صاف، تمام بدن شما بايد لاغرتر شود.

دوباره بخوانيد: تمام بدن بايد لاغر شود!
کار را با انجام دادن ورزشهاي سريعي که تعداد ضربان قلب را افزايش داده و سوخت و ساز بدن رابهبود ميبخشند آغاز کنيد.سه مرتبه پياده روي سريع در هفته راه حل مناسبي براي دستيابي به اين هدف است. اين کار نه تنها کالري ميسوزاند بلکه براي قلب هم بسيار مفيد است. يک نکته مهم اينکه به ياد داشته باشيد انجام دادن تمرينهاي ورزشي

و داشتن رژيم غذايي موجب نميشود که در مدت بسيار کوتاهي لاغر شده يا شکمي صاف پيدا کنيد. همانطور که شما يک شبه اين شکم را پيدا نکرده ايد، نميتوانيد آنرا يک شبه از بين ببريد. پس بردبار باشيد و به تمرين ادامه دهيد. اگر قصد داريد به منظور خاصي -ازدواج، شرکت در مراسمي مهم و…- از وزن خود بکاهيد، براي به دست

آوردن نتيجه مطلوب، لااقل سه تا شش ماه قبل از اين مراسم کار را شروع کنيد چون بدون شک يک هفته کافي نخواهد بود!

چند نکته: خوردن و ورزش کردن:

ورزش پرس شکم همراه با رژيمي کم چربي، براي تناسب عضلات شکم بسيار خوب است. اما عده بسياري تصور ميکنند که ميتوانند در طول روز هرچه ميخواهند بخورند و هنگام عصر 100 پرس شکم انجام داده و تمام غذاهاي چربي که در طول روز مصرف کرده اند را بسوزانند. اگر شما مصرف

چربي خود را کاهش ندهيد، هرچه ورزش کنيد فايده اي نخواهد داشت و شما نه تنها هيچ نتيجه مثبتي نخواهيد گرفت، بلکه ممکن است شکم بزرگتري هم پيدا کنيد. چرا؟ چون به اين ترتيب در حال شکل دهي و محکم کردن چربيهاي روي عضلات خود خواهيد بود.


لاغري موضعي:

 واقعيت اين است که لاغري موضعي تقريبا وجود خارجي ندارد. شما نميتوانيد از بدن خود انتظار داشته باشيد که در اثر غذا خوردن صحيح و انجام حرکات ورزشي تنها در بعضي مواضع لاغر شود. بالا رفتن سوخت و ساز بدن، چربيهاي ذخيره شده در کل بدن را مصرف ميکند و اشخاصي که تصور ميکنند با داشتن رژيم غذايي تنها صورتشان لاغر ميشود يا تنها کمرشان گود ميشود، بايد بدانند که چربي در تمام بدن آنها رو به کاهش است، اما اين کاهش در بعضي مواضع سريعتر و در بعضي مواضع که چربي بيشتري داشته و متراکم تر است، ديرتر آشکار ميشود. اما خبر وب اينکه شما ميتوانيد با انجام دادن حرکات ورزشي صحيح اين سوختن چربي در مواضع مذکور را سرعت بخشيده و زودتر به تناسب اندام دست يابيد.


يک تمرين ساده براي افزايش سوخت و ساز بدن براي افزايش سريع متابوليسم که به سوزاندن کالري بيشتر و عملکرد منظمتر منجر ميشود.

 تمرين ساده زير را انجام دهيد:
1. 30 ثانيه يک حرکت ورزشي سريع –مانند دو درجا يا طناب زدن- انجام دهيد
2. يک دقيقه به انجام حرکتي متوسط –مانند دوي آهسته يا قدم رو سريع حتي درجا- بپردازيد
3. اين مراحل را ده مرتبه تکرار کنيد (مجموعا حدود 15 دقيقه)
4. به مدت 3 تا 5 دقيقه با انجام حرکات کششي آرام، بدن را خنک کنيد
به ياد داشته باشيد که افزايش سوخت و ساز يا متابوليسم، کالريهاي اضافه در کل بدن را از بين ميبرد و در کنار رژيم غذايي صحيح تمام بدن، از جمله شکم را متناسب خواهد کرد.


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری شکم ,آب کردن چربی شکم ,
تعداد بازدید : 680

نوشته شده در چهارشنبه 21 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

شكمي عضلاني و جذاب برای خانم ها : ساده ترين راه

مـی تـوانید شکم خود را به راحتـی آب کنید: راهـنـمـای 4 قسمتی ما برای خوردن، آشامیدن، و ورزش کردن شما را در هر زمان آماده پوشیدن لباس دلخواهتان می کند. غذاهایی که شکم شما را آب می کنند

قطع مصرف هله هوله

دکـتر "لزلی بونسی" از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکی اظــهار می دارد: "بسیاری از آبنبات ها و اسنک ها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر سبب می شود که شکم شما نفخ کند."

بدوید (در حدود 2 کیلومتر)

دکتر "دیانا تیلور" از دانشگاه کالیفرنیا، ایالت سنفرانسیسکو، بخش حفظ سلامتی معتقد است که: "ورزش های سنگین، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می آورند و همین امر موجب می شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند. اما نرمش ملایم و متعادل (مثل یوگا و پیاده روی) به آب شدن چربی ها سرعت می دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتری حل می کند."

در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید


مصرف بیش از حد ادویه جات و نمک ها باعث می شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود.

پتاسیم مصرف کنید

این ماده طبیعی ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین می برد. می توانید آنرا در گوجه فرنگی، موز، ماهی قزل آلا، بادام و گیلاس پیدا کنید.

H2O بیشتری مصرف کنید

نوشیدن آب به میزان لازم، باعث می شود تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود.


4 حرکت شکم که معجزه می کند!

با انجام این 4 حرکت شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می کنید. 3 تمرین اول تمام عضلات شکم را به حرکت وا می دارند؛ اثر چهارمی بر روی پهلو ها می باشد. هر کدام از این حرکات را به ورزش های روزانه خود اضافه کنید آنگاه متوجه خواهید شد که پس از چندی باید برای خود لباسي اندازه تر جدیدي خریداری کنید.

دراز نشست استاندارد

در حـالی کـه زانــو هایتان خم شده بر روی زمین دراز بکشید. کـف پاهـا صـاف اسـت و بــر روی زمین قرار می گیرد. انگشتان دست را پشت سر بگذارید. آرنج ها بـســمت طرفین باشد. در هـمان حال آرنج ها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر، و شانه هـا را به عقب بیاورید تا به زمین بخورند. در حین انجام حرکـت
سـر صـاف اســت و فـاصله چانه از سینه حذف می شود. برای چـند ثانیه در آن حال باقی می مانید و سپس به وضعیت اولیه باز می گردید.

توجه: سر خود را با دستانتان نکشید! تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می آورید انجام دهید.


دوچرخه

روی زمیـن دراز بـکشـیـد و دسـت هـا را پشـت سـر بـگـذاریــد. زانوهایتان را خم کنید و پاها را از زمین بلند کنید به طوری کـه ماهیچه ساق پا به موازات زمین قرار بگیرد. آرنج یکی از دست هـا را به سمت زانوی مخالف بیاورید. در این حالت پاها باید با هـم زاویـه 45 درجـه بسـازنـد. ایـن حـرکـت را بـرای هر دو طرف انجام دهید.

نکته ای برای تازه کارها: برای شروع می توانید پاهای خود را بر روی زمین نگاه دارید. زمانی که آرنج خود را به سمت پا می آورید زانویتان را بلند کنید تا به هم برسند. سپس دوباره آنرا روی زمین قرار دهید و حرکت را یکمرتبه دیگر تکرار کنید.

دراز نشست عمودي

روی زمـیــن دراز بکشید، پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببـریـد، دسـت هــای خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید. سعی کنید نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پــا بـرسـانید. در این حرکت باید پاها را تا آنجا که می توانید به بالا بیاورید تا استخوان باسن از روی زمین بلند شود.

نکته ای برای تازه کارها: بجای اینکه بطور همزمان دستـهـا و پـاهـای خـود را بـلـنـد کنید، می توانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین بدن را بلند کنید.


پهلو ها

بـه سمت یکی از پهلوها دراز بکشید، زانوهای خو را خم کنید و بـازویتـان را بـه طور کامل بر روی زمین قرار دهید در حالی که آرنـج با شـانه در یک راستا باشد. تمام وزن خود را بر روی بازو وارد آورید و نیم تنه بالای بدن و باسن را به آرامی از روی زمین بلند کنید،بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر حاصل شود. هـر چقدر می توانید در این حالت بمانید. برای شروع 10 تا 20 ثـانـیـه کـافی اســت. مدت زمان این حرکت را باید تا یک دقیقه افـزایــش دهیـد. حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید. هر چه قوی تر می شوید، سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید.


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری شکم ,شکم صاف و تخت ,
تعداد بازدید : 235

نوشته شده در سه شنبه 20 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

دلا‌يل حيرت آور افزايش وزن

فرهنگ آشتي: مسلما داشتن رژيم غذايي  سرشار از مواد سرخ كرده، مملو از پروتئين ، دسرهاى نامناسب، نوشيدنى هاى قندى و ...منجر به بروز چاقى و افزايش وزن مى شود.به خصوص زمانيكه اين مقدار كالرى دريافتى متناسب با ميزان فعاليت روزانه شما نباشد. اما اضافه وزن با وجود تمرينات منظم ورزشى و رژيم مناسب ، كمى گيج كننده است.
به گزارش سلامت نيوز، افزايش وزن ديوانه كننده است ، به خصوص وقتى دليل آن نا مشخص باشد.
بهتر است بگوييم كه فاكتورهاى ديگرى علاوه بر كنترل رژيم غذايى و انجام تمرينات ورزشى منظم مى تواند بر كنترل وزن شما موثر باشد و منجر به چاقى گردد. از جمله اين فاكتورهاى موثر در بروز چاقى واضافه وزن عبارتند از‌‌ :‌

‌عدم داشتن خواب كافي: داشتن استراحت كافى منجر به عملكرد بهتر بدن مى شود و كمبود خواب باعث اعمال تنش هاى فيزيولوژيكى بر بدن مى شود و در نهايت منجر به ذخيره چربى مازاد بر نياز بدن مى گردد.

زمانيكه خسته هستيد، بدن قادر به كنترل تنش ها و فشارهاى وارده نيست و ممكن است باعث شود كه براى غلبه بر اين مشكل غذاى بيشترى دريافت كنيد. به علاوه فرد ممكن است در آخر شب با خوردن غذا ، كالرى بيشترى را جذب كند. زيرا بعضى از افراد گمان مى كنند با خوردن غذا بهتر به خواب مى روند. در صورتى كه اين طور نيست. تنها كالرى مازاد بر نياز دريافت مى كنيد.

بعضى از علائم نداشتن خواب و استراحت كافى عبارتند از : احساس خستگى، كاهش سطح انرژي، چرت زدن و احساس كج خلقى و تحريك پذيرى است. براى داشتن استراحت كافي، 8 ساعت خواب در شب لازم است. براى رسيدن به اين مقدار مناسب، هر شب 15 دقيقه بيشتر از شب قبل در بستر بمانيد تا به اندازه مطلوب دست يابيد.‌‌

زمانيكه شما تشريفات خواب را به طور صحيح اجرا كنيد و ورزش منظم روزانه داشته باشيد ، بهتر به خواب فرو مى رويد.‌ ‌

‌داشتن استرس: ما اكنون در جامعه اى زندگى مى كنيم كه از ما انتظار فعاليت بيشترى دارد، و ما نيز خواسته ها ى بيشترى داريم و در نهايت استرس و فشار ناشى از اين مطالبات، روحيه و احساس ما را تحت تاثير قرار مى دهد.

اين تنش ها و استرس ها باعث ذخيره سوخت، كند شدن متابوليسم بدن و ترشح بيشتر هورمون هايى نظير كورتيزول، لپتين و ... مى شود كه نقش موثرى در بروز چاقى به خصوص در ناحيه شكم دارند. خيلى از افراد براى غلبه بر استرس به سراغ غذا مى روند، ولى غذا درمان مناسبى براى غلبه بر استرس نخواهد بود

كسانى كه استرس دارند بيشتر غذاهاى سرشار از كربوهيدرات مصرف مى كنند كه اين نوع غذاها باعث آزاد شدن هورمون سروتونين در مغز مى شود و تاثير آرامبخش دارد. اين يك درمان خودكار و موقت بدن است براى غلبه بر استرس ، اما چاق كننده مى باشد.‌‌ ‌


 

‌تاثير بعضى داروها: بعضى داروهاى تجويزى براى درمان افسردگي، اختلالات خلقي، مسكن ها، داروهاى درمانى ميگرن، فشارخون و ديابت باعث افزايش وزن مى شود.

بعضى از استروئيد ها، در درمان هاى هورمونى و حتى داروهاى خوراكى ضد بارورى نيز همين تاثير را دارد. بنابراين اگر بدون هيچ نوع تغيير در شيوه و سبك زندگى، دچار اضافه وزن شويد، دليل آن مى تواند داروهايى باشد كه مصرف مى كنيد.‌

بعضى از داروها به دليل حفظ مايعات بدن باعث افزايش وزن مى شود ، در حاليكه ناشى از چاقى و چربى اضافه نيست.


بعضى از داروهاى موثر در بروز اضافه وزن عبارتند از: استروئيد ها، داروهاى ضد افسردگي، آرام بخش ها، داروهاى ضد صرع، داروهاى ديابت، داروهاى فشار خون و داروهاى مسكن معده. ‌‌‌اما به خاطر داشته باشيد كه تاثير درمانى اين داروها در بعضى موارد، ارزش اين را دارد كه تاثير چاق كنندگى آنها را ناديده بگيريد. بنابر اين اگر به تاثير داروهاى مصرفى خود در مورد اضافه وزن شك داريد، با پزشك خود مشورت كنيد و هرگز خودسرانه مصرف دارو را قطع نكني
د

شرايط بالينى خاص: رايج ترين اين شرايط كه منجر به چاقى مى شود، كم كارى غده تيروئيد است. كمبود هورمون تيروئيد باعث كاهش متابوليسم، اختلال در اشتها و افزايش وزن مى شود.

از جمله علائم كم كارى غده تيروئيد عبارتند از : خستگى، احساس كسلي، تورم، گرفتگى و خس خس صدا، عدم تحمل سرما، خواب فراوان و يا سردرد است.

‌از جمله ديگر شرايط بالينى نادر كه منجر به اضافه وزن مى شود، سندرم كوشينگ است، كه در اين بيمارى مقدار زيادى هورمون كورتيزول در مغز توليد مى شود كه منجر به چاقى مى گردد.‌
 ‌
يائسگي: يائسگى اصولا در اواسط عمر زنان اتفاق مى افتد و اين درست زمانى است كه فعاليت هاى فيزيكى فرد نيز كاهش يافته و ميزان سوخت و ساز نيز كند شده است و به دليل تغييرات هورمونى كه رخ داده است گرسنگى، افسردگى و كمبود خواب عارض مى شود.

در اين دوران به دليل از دست دادن هورمون استروژن، هورمونى كه بر روى ذخيره چربى در قسمت ميانى بدن نقش دارد، چربى بيشترى در قسمت ميانى بدن(كپل) ذخيره مى شود.


براى اجتناب از اين تغيير، بايد اقدام به كاهش توده بدنى كرد. براى اين كار انجام تمرينات مناسب ورزشى نظير تمرينات قدرتى خوب است. اين كار به علاوه باعث جبران كاهش توده استخوانى مى شود . در واقع تمرين بدنى كافى و يك رژِيم غذايى مناسب با كالرى كنترل شده و سرشا ر از ويتامين
d ‌ ‌و كلسيم در اين دوران مانع خوبى براى ممانعت از افزايش وزن است.‌


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : دلایل چاقی ,کاهش وزن ,علت افزایش وزن ,
تعداد بازدید : 261

نوشته شده در سه شنبه 20 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

اگر جزو کسانی هستید که وقت کافی ندارید و درحال تلاش برای کم کردن اضافه وزن هستید...

اگر به علت تنبلي و يا فشرده بودن برنامه ي كار و زندگي خود وقت كافي براي ورزش كردن در اختيار نداريد روشهاي ساده اي را به شما پيشنهاد مي كنيم كه با استفاده از آنها مي توانيد در سرتاسر روز فعال باشيد و به كاهش وزن خود كمك كنيد.

مي دانيم كه هيچ بهانه اي براي ورزش نكردن پذيرفته نيست اما با مشغله ي كارهاي روزانه بعضي اوقات اختصاص دادن زماني براي ورزش كردن مشكل مي شود.


عضلات خود را سفت كنيد:
شايد اوايل مشكل باشد اما با انقباض ارادي عضلات خود در سرتاسر روز مي توانيد بدون اينكه كسي متوجه شود كالري مصرف كنيد.اين تمرين را در مورد عضلات مختلف بدن به خصوص در ناحيه شكم انجام دهيد.بدون هيچ حركتي مي توانيد عضلات خود را سفت كنيد و حالت انقباض را به مدت 5 دقيقه حفظ كنيد. اين تمرين را چندين بار در روز و در حين انجام كارهاي روزانه مي توانيد انجام دهيد. اين حركت ايده ورزشي بسيار مناسبي براي افرادي است كه ورزش مفيد ندارند. پس از چند هفته انجام اين تمرين متوجه فوايد آن خواهيد شد.


راه پله :
به جاي آسانسور از راه پله استفاده كنيد حتي اگر آپارتمان شما در چندمين طبقه قرار گرفته و پله هاي زيادي دارد. البته در ابتدا انجام دادن چنين كاري به نظر غير منطقي مي رسد اما حداقل يك بار در روز به قصد ورزش كردن اين كار را انجام دهيد. به تدريج مي توانيد پيشرفت كنيد و پس از مدتي به راحتي چندين بار در روز از پله ها بالا برويد.


بي قراري را شروع كنيد:
بي قرار بودن واقعا كالري مصرف مي كند. خصوصا افرادي كه قبلا غير فعال بوده و هميشه نشسته اند اگر شروع به فعاليت بيشتر كنند واقعا متوجه تفاوت آن خواهند شد.به تحرك خود بيفزاييد. البته منظور ما اين نيست كه با حركات غير معمول موجب تعجب ديگران شويد! بلكه حتي حركات كوچك پنهان از چشم ديگران نيز مي تواند كالري مصرف كند.مثلا پاهايتان را كه سر تا سر روز پشت ميز قرار گرفته تكان دهيد ، مدتي بالا نگه داريد ، منقبض كنيد و خلاصه با هر حركت اضافه اي كه مي توانيد فعالتر از قبل باشيد.


منزل خود را تميز كنيد:
انجام دادن كارهاي منزل كالري مصرف مي كند و علاوه بر اينكه فعاليت بدني انجام داده ايد محل زندگيتان نيز آراسته و تميز خواهد شد. با 30 دقيقه استفاده از جاروبرقي ، زدودن گرد و غبار وسايل و ساير كاهاي منزل مي توانيد ضربان قلب خود را افزايش دهيد و از منافع آن بهره مند شويد.


خلاق باشيد:
اگر واقعا انتخابهاي شما محدود است سعي كنيد به هر نحو ممكن زمان و روشي براي فعاليت بيشتر پيدا كنيد. مثلا در زمان صرف ناهار ، استراحت عصرانه و هر وقت ديگري كه مي توانيد 5 دقيقه پياده روي كنيد. در هر زماني كه نشسته ايد و كاري نداريد بلند شويد و فعاليت كنيد.
تنبلي را كنار بگذاريد. خودتان مي دانيد كه اگر واقعا بخواهيد و قصد فعاليت داشته باشيد مي توانيد زمان آن را پيدا كنيد.


پاهاي پشت ميز:
بيشتر افراد به نحوي پشت ميزنشين هستند. فعاليت پاهاي پشت ميزتان را جدي بگيريد. به راحتي مي توانيد زانو ها را راست كنيد و پاهاي خود را تا زماني كه مي توانيد بالا نگه داريد. در ابتدا ساده به نظر مي رسد اما اگر اين كار را انجام دهيد متوجه مي شويد كه چندان كار ساده اي هم نيست و انرژي زيادي مصرف مي كند. در سرتاسر روز چندين بار اين كار را انجام دهيد.


سالن ورزشي محل كار:
اگر در شركت بزرگي كار مي كنيد در مورد سالن ورزشي كه احتمالا براي كارمندان در نظر گرفته شده سوال كنيد. امروزه اكثر كارفرمايان مي دانند كه كارمندان سالم كه روحيه ي خوبي دارند بهره وري را افزايش مي دهند به همين دليل اكثر آنان از اهميت فراهم كردن مكان ورزشي براي كارمندان آگاه هستند. در مورد آن سوال كنيد و در زمان ناهار يا پيش از شروع كار و يا پس از پايان كار و پيش ازبازگشت به منزل از سالن ورزشي استفاده كنيد. اگر محل كار شما چنين امكاناتي نداشت دست به كار شويد و با چند تن از همكارانتان يا محلي براي آن در نظر بگيريد و يا بيرون از محل كار با همكارانتان كمي ورزش يا پياده روي كنيد.


دستگاههاي پدالي:
مي توانيد از تردميلهاي كوچك بي صدا و يا دستگاههاي پدالي سادهاي كه زير ميز جا مي شوند استفاده كنيد. در اين صورت بدون اينكه ديگران متوجه شوند ميتوانيد سرتاسر روز پدال بزنيد و سالمتر شويد. برخي از اين دستگاها خيلي كوچك هستند ، برقي نيستند و فقط با نيروي پاها به حركت در مي آيند و بنابرين صدايي توليد نمي كنند. اين روش راه جالبي براي ورش كردن در ساعات كاري شماست

 


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ورزش برای لاغری ,لاغری شکم ,کم کردن وزن ,
تعداد بازدید : 219

نوشته شده در شنبه 17 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

حرکات ورزشی برای لاغری شکم

 

نکته: قبل از انجام این حرکات با پزشک خود مشورت کنید

روي زمين و به پشت دراز بكشيد و سپس زانوهاي خود را خم كنيد. در اين حالت قوس كمري طبيعي‌تان را نگه داريد ولي سعي كنيد بيش از اندازه به كمرتان فشار نياوريد...

۱- عضلات شكمتان را سفت كنيد و سپس كمر خود را به سمت پايين رها كنيد تا پشت شما كاملا به زمين بچسبد. توجه داشته باشيد كه جهت انجام اين اعمال از عضلات پا و باسن خود استفاده نكنيد. اين حالت را به مدت 5 ثانيه نگه داريد. اين ورزش را 10 مرتبه انجام دهيد.


سرتان را چند سانتي‌متر از سطح زمين بلند كنيد. جهت جلوگيري از فشار به دنده‌ها، سرتان را بيش از حد بالا نبريد و سعي كنيد سر و گردن و سينه شما در امتداد يكديگر باشند. اين حالت را به مدت 5 ثانيه نگه داريد و سپس چند ثانيه استراحت كنيد. اين ورزش را 5 تا 10 مرتبه تكرار كنيد.

۲- روي شكم دراز بكشيد و يك بالش زير قسمت تحتاني شكمتان قرار دهيد.

عضلات شكمي را سفت كنيد و بازوهايتان را در كنار بدنتان در دو سمت قرار دهيد. نفس بكشيد و سر و سينه را چند سانتي‌متر از سطح زمين بلند كنيد، بدون اينكه سر خود را خم كنيد. اين حالت را به مدت 5 ثانيه نگه داريد و به ‌طور طبيعي نفس بكشيد. سپس به حالت اول برگشته و چند ثانيه استراحت كنيد. اين ورزش را 5 تا 10 مرتبه تكرار نماييد


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری شکم ,ورزش برای کوچک کردن شکم ,
تعداد بازدید : 322

نوشته شده در شنبه 17 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

آیا تبلیغات وسایل لاغری درست هستند؟

وسايلي نظير شكمبندهاي لاغري به تنهايي هيچ تاثيري در تناسب اندام شما ندارند همه ما دوست داريم شكمي صاف و كوچك داشته باشيم، شايد به همين دليل هر سال هزينه‌هاي هنگفتي صرف تحقيقات در زمينه يافتن روش‌هاي جديد براي از بين بردن چربي‌هاي اطراف شكم مي‌شود.
در حال حاضر بيش از 200 مدل دستگاه مختلف براي كوچك كردن شكم وجود دارد، دستگاههاي غلطكي، ضربه زننده، لرزاننده و ... . شعارهاي تبليغاتي تمام اين دستگاهها ادعا مي‌كنند كه با استفاده از آنها مي‌توانيد شكم خود را كوچك كرده و به سايز مطلوب برسانيد.

اگر فكر مي‌كنيد استفاده از اين دستگاه‌ها به تنهايي براي كوچك كردن سايز اندام‌هاي مختلف بدن كافي است، سخت در اشتباهيد. اين قبيل وسايل تنها كمك ناچيزي براي رسيدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور كوچك شدن شكم، لايه‌هاي چربي موجود در اطراف شكم بايد از بين برود و از آنجا كه اين دستگا ههاي ابتكاري قادر به انجام اين كار نيستند، استفاده از آنها به تنهايي كافي نيست.

داشتن اطلاعات اوليه در مورد طرز كار عضلات اطراف شكم و اين كه چگونه بدن شما چربي را مي‌سوزاند، قدم اول براي موفقيت در صاف كردن شكم و باريك كردن سايز دور كمرتان است.

به طور كلي عضله يا ماهيچه را مي‌توان بافتي دانست كه در هنگام حركت منقبض مي‌شود. همانطور كه عضله هيچگاه به چربي تبديل نمي شود، چربي نيز هيچگاه به عضله تبديل نخواهد شد. اما اضافه وزن و چربي زيادي باعث كم شدن حجم عضله‌هاي شما و گاهي از بين رفتن تدريجي آنها مي‌شود. در اكثر افرادي كه پا به سن مي‌گذارند اين اتفاق ناخودآگاه مي‌افتد.

بنابراين اگر هدف شما داشتن اندامي متناسب و شكمي صاف است، اولين قدم از بين بردن لايه‌هاي چربي موجود روي عضله‌هاي شكمتان است. در واقع به طور طبيعي شكم همه افراد صاف است اما در مواردي كه با چربي اضافي پوشيده شده، به نظر بزرگ مي‌رسد.

موثرترين روش براي كوچك كردن شكم تركيبي است از حركات ورزشي متمركز روي شكم و كمر و نيز تلاش براي ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن ميزان قند خون شما از چاق تر شدن و افزايش چربي‌هاي اضافي در بدنتان جلوگيري مي‌كند و كمك مي‌كند كه بدن شما آسانتر بتواند چربي‌هاي اضافي را بسوزاند.

(1)
بايد يك سري حركات ورزشي تصاعدي را شروع كنيد. عضله‌هاي شكم عمدتا براي خم كردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و يا طرفين مورد استفاده قرار مي‌گيرند. هدف اصلي حركاتي شبيه دراز و نشست كه در اكثر دستگا ههاي مخصوص كوچك كردن شكم انجام مي‌شود، استفاده و فعال كردن از اين عضلات است.

براي قوي كردن عضلات شكم حركات زير را به صورت تركيبي انجام دهيد :

-
خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو

-
چرخاندن كمر به حالت دوراني

عضله‌هاي شكم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعاليت داشته باشند. اگر مي‌خواهيد از پيشرفت كارتان مطمئن شويد هر بار ورزش‌ها را با جديت بيشتري انجام دهيد.

(2)
سوخت و ساز بدنتان را با تمرينات كوتاه و سنگين شكم افزايش دهيد. ورزش‌هاي شكم اگر درست انجام شوند به راحتي مي‌توانند سوخت و ساز بدن شما را به مقدار زيادي افزايش دهند. اين كار باعث مي‌شود چربي اضافي در بدن شما مصرف شده و ذخيره نشود.در زير مدت زمان لازم براي انجام حركات تناوبي در هر نوع حركت ورزشي اعم از : دوچرخه سواري، پياده روي و شنا ذكر شده :

- 2 تا 5 دقيقه با حركات آرام بدن خود را گرم كنيد

-
مدت 30 ثانيه حركات سنگين تر را با حداكثر سرعت ممكن انجام دهيد

-
مدت 1 دقيقه حركات ملايم تر انجام دهيد. در واقع اين زمان براي نفس گيري و شروع مجدد لازم است.

حركات فوق را به تناوب 6 الي 10 دقيقه تكرار كنيد.

(3)
ثابت نگهداشتن ميزان قند خون كليد موفقيت است. زيرا همانطور كه قبلا گفته شد مهمترين فاكتور در از دست دادن چربي اضافي بدن و جلوگيري از بازگشت آن است.

به منظور اينكه قند خونتان ثابت بماند بايد به طور مداوم هر 3-2 ساعت يك بار بدنتان را تغذيه كنيد. در اين مرحله رمز كار اين است كه در هر وعده تنها همان مقدار غذايي كه در آن لحظه نياز داريد بخوريد نه بيشتر. بدن شما در كل روز كالري مصرف مي‌كند، پس چرا بايد خود را مجبور كنيد كه تنها 2 يا 3 وعده در روز غذا بخوريد ؟

به بدنتان سوخت مورد نياز: ميوه جات، غلات، سبزيجات، آجيل و پروتئين (ماهي،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانيد.

اكثر مردم به اشتباه توجه زيادي به ميزان چربي موجود در غذايشان مي‌كنند. كالري كالري است، فرقي هم نمي كند كه از چه مواد غذايي آمده باشد. اگر بيش از ميزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبديل به چربي خواهد شد.

البته مسلما غذاهايي كه مي‌خوريم مهم هستند. اما وقتي چربي‌ها را مي‌سوزانيد تاثير چنداني ندارند. پس تا جايي كه ممكن است غذاهاي سالم تر بخوريد، در عين حال هيچ وقت فكر نكنيد كه خوردن يك چيزبرگر حتما به بدن شما چربي اضافه مي‌كند.

(4)
از يك مربي حرفه اي مشورت بگيريد و از او كمك بخواهيد. مشكل اكثر ما اين است كه راجع به تغذيه صحيح و تمرينات ورزشي مفيد براي رسيدن به سلامتي و تناسب اندام، اطلاعات كافي نداريم.

اگر بدون مربي ورزش مي‌كنيد، از خودتان سئوال كنيد : " آيا از شرايط فعلي فيزيكي ام راضي هستم يا خير؟ آيا پيشرفتي در اين زمينه حاصل شده ؟ "

اگر جواب خير است، بهتر است حتما با يك مربي ورزش حرفه اي مشاوره كنيد. به اطلاعاتي كه از مجلات مربوط به تناسب اندام دريافت مي‌كنيد بسنده نكنيد. يك مربي حرفه اي به شما كمك مي‌كند كه در مدت زماني خيلي كمتر از آنچه تصور مي‌كنيد به اهداف مورد نظرتان براي تناسب اندام دست يابيد.

اگر براي داشتن اندامي متناسب، شكمي كوچك و كمري باريك، عزم خود را جزم كرده ايد، پيشنهاد مي‌كنم با 4 روش بالا كار خود را شروع كنيد. اين راهكارها به شما كمك مي‌كند كه سوخت و ساز بدن خود را افزايش دهيد و چربي‌هاي اضافي را بسوزانيد، نتيجه اين كار احساس شادابي و سلامت به همراه داشتن ظاهري متناسب خواهد بود.


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری ,لاغری شکم ,وسایل لاغری ,حرکات ورزشی مناسب برای لاغری شکم ,
تعداد بازدید : 348

نوشته شده در شنبه 17 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

رژیم غدایی مناسب چیست؟

تغذيه روي تمام قسمت هاي بدن تأثيرگذار است. رژيم هاي غذايي نامناسب مانع از رسيدن مواد غذايي مورد نياز به بدن شده و مشكلاتي را براي پوست و مو ايجاد مي كند.

متخصصان يكي از مهمترين و شايع ترين علت شلي و چروك زودرس پوست و ريزش مو را رژيم هاي غذايي نامناسب مي دانند. موي سالم براي رشد به انواع ويتامين ها و عناصر معدني و املاح خوني احتياج دارد.
همچنين كمبود بعضي از ويتامين ها و املاح سلامتي پوست را به مخاطره مي اندازند و باعث بيماري يا پيري زودرس پوست مي شوند. داشتن پوست و موي سالم خواسته هر كسي است، بسياري از افراد براي سلامتي پوست و موي خود هزينه هاي بسياري را مي پردازند و براي جلوگيري از ريزش و سفيد شدن زودرس مو و همچنين جلوگيري از ايجاد چين و چروك و از بين رفتن افتادگي و خشكي پوست خود دست به هر اقدامي مي زنند غافل از اين كه با كمترين هزينه و تنها با رعايت يك رژيم غذايي سالم، متنوع و متعادل مي توانند به اين خواسته دست يابند.

تغذيه نامناسب:

افرادي كه به علت ناآگاهي، رژيم غذايي مناسب و علمي را مورد توجه قرار نداده و با استفاده از يك برنامه غذايي غلط به دنبال افزايش و يا كاهش وزن خود هستند، زيان هاي ديگري را به بدن خود بخصوص پوست و مو وارد مي كنند. اين در حالي است كه متخصصان تغذيه معتقدند خوردن تنها براي لذت بردن و رفع گرسنگي نيست، بلكه تغذيه لازمه زيستن سالم است.

دكتر ضياءالدين مظهري فوق تخصص تغذيه و رژيم درماني مي گويد: استفاده از برنامه هاي غلط غذايي ناشي از ناآگاهي مردم است. اين افراد خيلي زود تحت تأثير تبليغات قرار مي گيرند. در حالي كه مسئله حفظ سلامتي پوست و مو و بطور كلي تمام بدن در گرو استفاده بهينه از يك تغذيه متناسب، متعادل و متنوع است چرا كه هر فردي نيازهاي خاص جسماني دارد كه از طريق آزمايش و مشخص شدن كمبودها در بدن وي مي توان يك رژيم مناسب را براي او تجويز كرد.

به گفته محققان افرادي كه بطور متناوب دچار افزايش يا كاهش وزن مي شوند و يا بطور مكرر رژيم غذايي گرفته و سپس ترك رژيم مي كنند، پوست بدن و صورت شان شل شده و به چروك زودرس مبتلا خواهند شد و ريزش شديد مو در اين افراد ديده مي شود. بنابراين پزشكان و متخصصان پوست و مو بر لزوم بهره گيري از يك رژيم كامل غذايي كه در برگيرنده تمام ويتامين ها و املاح و مواد معدني باشد، تأكيد دارند.دكتر حسين صابري همداني فوق تخصص پوست و مو با اشاره به اين مطلب تأكيد مي كند: رژيم هاي غذايي بايد زير نظر متخصصان تغذيه صورت گيرد و به نحوي تنظيم شود تا مواد لازم براي رشد مو و سلامت پوست در آنها گنجانده شده باشد زيرا رژيم هاي سنگين باعث ريزش مو، اختلال در رنگ دانه هاي پوست، تيرگي و بزرگ شدن روزنه هاي پوست مي شود.

تغذيه كافي و مناسب باعث شفافيت و روشن شدن پوست و شادابي و سلامت موي سر مي شود. يك رژيم غذايي متعادل يكي از الزامي ترين عوامل براي رشد خوب در موها و حفظ سلامت پوست است اما رژيم هاي غذايي فقير مي توانند باعث به خطر افتادن سلامتي پوست و مو به عنوان دو عنصر مهم در زيبايي شوند.

دكتر عليرضا كريمي خرمي پزشك متخصص پوست، مو و زيبايي معتقد است: رژيم هاي غذايي اگر كنترل نشده باشند و زير نظر يك پزشك تغذيه تجويز نشوند، عوارضي همانند چروك هاي پوستي، افتادگي گونه ها و ريزش مو و شوره سر را به دنبال خواهند داشت. براي كاهش وزن هميشه بايد ورزش را به عنوان بهترين راهكار در نظر گرفت چرا كه رژيم غذايي به تنهايي نه تنها مشكل افراد چاق را رفع نمي كند، بلكه عوارضي بر سيستم داخلي بدن ايجاد مي كند و علاوه بر آن عوارض مستقيمي بر مو و پوست بر جاي خواهد گذاشت و پوست بدن و صورت در اين افراد افتاده است.

رژیم متعادل:

براي آن كه همواره موها و پوستي درخشان و سالم داشته باشيد بايد از يك رژيم غذايي متعادل پيروي كنيد.

برخي از ميوه ها و سبزيجات علاوه بر قندهاي طبيعي، حاوي ويتامين ث و ماده اي به نام بيوفلاونوئيد كه ضدسرطان است كه در نگهداري و پايداري ساختمان سلولي مؤثر بوده و مانع از شل شدن پوست مي شوند. بطور كلي ويتامين ها و املاح براي عملكرد صحيح هر يك از اندام هاي بدن از جمله پوست و رشد مو لازم است.

دكتر مظهري استاد دانشگاه در اين باره توضيح مي دهد: در يك رژيم غذايي مناسب بايد تمامي ?? نوع ويتامين كه شامل چهار نوع محلول در چربي و ? ويتامين محلول در آب، ?? ماده معدني و ?? اسيدآمينه و تعداد زيادي تركيبات شيميايي ثانويه گياهان و فيبرهاي محلول و نامحلول وجود داشته باشد. در صورتي كه در تأمين اين نيازها تعادل برقرار نشود، آثار آن به صورت تغييراتي در جسم، فكر و انديشه ظاهر مي شود.

دكتر صابر همداني با اشاره به ضرورت چنين رژيمي در حفظ سلامتي پوست و مو تأكيد مي كند: براي جلوگيري از وارد شدن آسيب به پوست و مو بايد مواد لازم مثل روي و آهن در رژيم هاي غذايي در نظر گرفته شود. رژيم غذايي غني از سيليس، كلسيم و آهن از ريزش مو جلوگيري مي كند يا آن را كاهش مي دهد. ميوه ها نيز به دليل دارا بودن املاح و مواد معدني تأثير بسزايي را در سلامت پوست و مو دارند. ميوه ها سرشار از كلسيم، فسفر، سديم، منيزيم و آهن بوده و براي تأمين رشد و استحكام پوست و مو بسيار مؤثر هستند.

سلامت مو:

به گفته متخصصان پوست و مو، مصرف كم مواد غذايي مناسب و ميوه ها از مهمترين علل ريزش مو محسوب مي شود. بر اين اساس افرادي كه عمدتاً براي پيشگيري از چاقي و يا افزايش وزن از رژيم هاي غلط غذايي كه پايه آنها براساس مصرف نكردن ميوه و غذاهاي سرشار از پروتئين، مواد قندي و نشاسته است، پيروي مي كنند با عوارضي مثل ريزش مو روبه رو هستند. دكتر كريمي خرمي مي گويد: ويتامين هاي گروه ب و روي براي رشد مو نياز است و در رژيم هايي كه اين گروه از ويتامين و املاح كم باشد، ريزش مو ايجاد خواهد شد. آهن نيز به عنوان مهمترين املاح در خون سازي براي رشد مو مورد نياز است.

به گفته اين پزشك متخصص فقر آهن شايع ترين علت ريزش مو در زنان است و از آنجا كه در رژيم هاي غذايي سخت آهن خون نيز كاهش پيدا مي كند گاهي كمبود آهن مي تواند عامل ريزش موي شديد در افراد بخصوص زنان باشد. كمبود ويتامين هاي گروه ب و سوءتغذيه در ريزش مو نقش مهمي دارند. بنابراين مصرف ميوه هايي كه حاوي اين ويتامين هستند، نقش چشمگيري در جلوگيري از ريزش مو دارند. مصرف سبوس گندم، جو، كاهو، گوجه فرنگي، شير، كدو و انبه نيز از جمله منابع غذايي محسوب مي شوند كه تأثير زيادي در رشد و استحكام موها ايفا مي كند.

دكتر مظهري نيز مي گويد: با رژيم هاي غلط غذايي پروتئين مورد نياز بدن تأمين نمي شود و كمبود پروتئين موجب مي شود تا موي افراد به شكل پرچمي ديده شود و افرادي كه قدرت بدني خوبي دارند پس از استفاده از اين رژيم هاي نامناسب دچار بي اشتهايي عصبي مي شوند و ريزمغذي هاي مورد احتياج بدن آنها نيز تأمين نمي شود و موهاي آنها حالت كركدار پيدا مي كند.

به گفته اين متخصص تغذيه با تغذيه مواد لازم براي زنده بودن ?? تريليون سلول در بدن تأمين مي شود. طبيعتاً اگر هر كدام از مواد غذايي لازم به مدت كوتاهي به بدن نرسد، فرد دچار سوءتغذيه خواهد شد. سوءتغذيه ناشي از دريافت نكردن ريزمغذي ها و تهي شدن ذخاير بدن از آنها، اثرات خود را به صورت بيماري بر جسم و روان فرد گذاشته و منجر به از دست رفتن طراوت پوست و مو خواهد شد.
بطور كلي رژيم مناسب براي حفظ سلامت پوست و مو، رژيمي است كه براي سلامت كل اندام هاي بدن لازم است چرا كه در چنين رژيمي، فرآيند پيري سلولي كمتر مي شود و پوست را به عنوان يكي از اجزاي بدن سالم نگه مي دارد.

پوست بزرگترين اندام بدن است كه قادر به ترميم خودش است. دكتر كريمي خرمي متخصص پوست و مو در اين باره مي گويد: براي سلامت پوست به ويتامين هاي آ، اي و سي و املاحي مثل آهن و روي نياز است. اگر رژيم سنگين باشد، فرد دچار سوءتغذيه مي شود. از جمله اين عوارض كاهش ويتامين اي است كه باعث تيرگي پوست مي شود چرا كه ويتامين اي يك آنتي اكسيدان است، بر اثر تابش نور آفتاب بر پوست اكسيدان زيادي در پوست ايجاد مي شود كه اين اكسيدان ها باعث تخريب سلولي و التهاب مي شوند. ويتامين ث و اي به عنوان آنتي اكسيدان اين مواد اكسيداني را خنثي مي كند و اگر اين التهاب پوست ادامه پيدا كند تيرگي هاي بعد از التهاب در پوست ايجاد مي شود و پوست را تيره مي كند.

همچنين به گفته اين فوق تخصص پوست و مو، ويتامين آ و دي براي كلاژن سازي لازم است و زماني كه كلاژن سازي بر اثر كمبود ويتامين ها و املاحي مثل روي مختل شود، پوست نازك و افتاده مي شود.بنابراين به نظر مي رسد استفاده از رژيم غذايي متعادل، مناسب ترين راه براي داشتن يك بدن سالم در تمامي ابعاد است.

دكتر مظهري مي گويد: سيستم دفاعي افرادي كه رژيم هاي غذايي نامناسب مي گيرند دچار آشفتگي مي شود و اين امر باعث اختلال در سيستم بازسازي، رشد و ترميم بدن مي شود. در چنين شرايطي افرادي كه در سن رشد قرار دارند، رشدشان متوقف مي شود و بدن كساني كه دچار آسيب سلولي شده، قادر به بازسازي بافت آسيب ديده نيست. بنابراين لازم است افرادي كه مي خواهند رژيم غذايي براي كاهش يا افزايش وزن خود بگيرند بايد به اصل تعادل، تنوع و تناسب توجه كنند، بخصوص براي كاهش وزن بايد اين عمل به آهستگي صورت بگيرد و در آن از تمام گروه هاي غذايي به مقدار لازم استفاده شود.


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : رژیم غذایی ,لاغری ,کم کردن وزن ,محافظت از پوست و مو ,
تعداد بازدید : 237

نوشته شده در جمعه 16 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

چگونه سوخت و ساز بدن خود را بالا ببريم تا لاغر شويم

علل پایین بودن متابولیسم بدن شامل موارد زیر است :

1-     گرسنگی

2-     رژیم غذایی کم کالری

3-     خوردن زیاد غذاهای شیرین مثل شیرینی ها، آب نبات، نوشابه، ژله و کیک ها در طی روز.

4-     ورزش نکردن و کمبود فعالیت بدنی

5-     کم کاری تیروئید

 

حال 7 راهکار برای افزایش متابولیسم بدن را برایتان ذکر می کنم :


1- صبحانه را حتماً بخورید:

برای افزایش متابولیسم بدن، همیشه اول صبح، صبحانه را بخورید. اگر شما تا وسط صبح (یعنی حدود ساعت 10) یا بعد از ظهر چیزی نخورید، متابولیسم بدنتان آهسته و کند می شود. خوردن صبحانه برای سوخت و ساز بدن شما مانند افزودن هیزم به اجاق است، یعنی همانطور که هیزم چوبی، اجاق را شعله ورتر می سازد، صبحانه نیز سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

2- افزایش تعداد وعده های غذایی :

به جای 3 وعده غذایی، 4 تا 6 وعده غذایی را با فاصله ی 2 تا 3 ساعت از یکدیگر بخورید. البته در این صورت باید حجم هر وعده غذایی کمتر از وعده های قبلی باشد، یعنی همان مقدار غذا را که در سه وعده می خوردید، باید در 6 وعده بخورید نه اینکه بیشتر غذا بخورید. خوردن مقادیر کم غذا در وعده های متعدد، متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

3- خوردن غذاهای کم کالری :

سعی کنید از داروهای افزایش دهنده متابولیسم بدن استفاده نکنید. به جای آنها از مواد غذایی کم کالری یا چربی سوز مانند سبزی ها میوه ها و غلات سبوس دار استفاده کنید.


4- ورزش کردن:

اگر شاغل هستید سعی کنید روزانه مقداری از مسیر کار خود را پیاده بروید. به جای استفاده از آسانسور، از پله ها استفاده کنید. به جای سوار شدن به ماشین، پیاده روی کنید. سعی کنید روزانه حداقل یک ساعت ورزش یا پیاده روی کنید تا انرژی بدنتان را بسوزانید. به جای اینکه پول خود را صرف خرید داروهای قلابی لاغری کنید ، هفته ای 3 تا 4 بار و هر بار به مدت 30 تا 40 دقیقه پیاده روی کنید. این کار بهترین راه برای افزایش متابولیسم است.


5- هیچ وقت گرسنه نمانید:

اگر در حال اجرای رژیم لاغری هستید یا می خواهید لاغر شوید، سعی کنید هیچ وقت گرسنه نمانید، زیرا گرسنه ماندن باعث می شود متابولیسم بدنتان به سرعت پایین بیاید. هیچ وقت برای 5 تا 6 ساعت بین وعده های غذایی خود گرسنه نمایند.


6- برنامه غذایی منظمی داشته باشید:

وعده های غذایی کم حجم خود را با فاصله ی زمانی مشخص از یکدیگر مصرف کنید. هیچ وقت، هیچ وعده ی غذایی را حذف نکنید و در یک وعده کمتر از مقدار مشخص شده، غذا نخورید، زیرا این کار باعث می شود برای رفع گرسنگی خود تنقلات پرکالری و بی فایده را مصرف کنید که باعث افزایش وزن شما می شوند.


7- روزانه 8 تا 10 لیوان آب بنوشید:

مصرف آب به مقدار کافی باعث می شود دستگاه گوارش بدن کار خود را به خوبی انجام دهد و هضم و جذب مواد غذایی به نحو موثر انجام شود. بنابراین از بروز یبوست و سایر اختلالات گوارشی جلوگیری می کند. همچنین باعث حفظ شادابی پوست می شود، زیرا ممکن است با رژیم گرفتن پوست کمی حالت طراوت خود را از دست بدهد


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : متابولیسم ,سوخت و ساز ,بالا بردن متابولیسم ,بالا بردن سوخت و ساز ,پایین بودن متابولیسم ,دلایل کم بودن سوخت و ساز ,
تعداد بازدید : 375

نوشته شده در جمعه 16 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

نکاتی برای کم کردن وزن درحین فعالیت های روزانه

 

1. پله نوردی

همان فایده ای را که از انجام تمرین استپ ایروبیک در باشگاه می برید را می توانید در خانه به دست آورید. اگر در خانه تان راه پله دارید، می توانید با بالا و پایین رفتن از آنها ورزشی بسیار عالی انجام دهید. برای شروع، در پایین راه پله بایستید، و به مدت یک دقیقه در جا راه بروید تا کمی عضلات پاهایتان گرم شود. بعد، روی پله اول قدم بگذارید و برگردید. این حرکت را روی پله اول فقط 10 مرتبه تکرار کنید. باز به مدت 15 ثانیه درجا راه بروید. سپس، دو پله اول را بالا رفته و برگردید، بعد یک پله بالا رفته و باز برگردید. این حرکت را نیز 10 مرتبه تکرار کنید. سپس سه پله بالا رفته، برگردید، بعد دو پله بالا رفته و برگردید و دوباره یک پله بالا رفته و برگردید. این حرکت را نیز 10 مرتبه تکرار کنید. این الگو را تا 10 پله ادامه دهید. پس از پایان تمرین مطمئناً حس سوزش را در پاهایتان احساس خواهید کرد. بالا رفتن بیشتر از 10 پله را توصیه نمی کنیم چون برگشتن و پایین آمدن از آن کمی خطرناک می شود. اگر احساس سرگیجه کردید، کمی آرامتر شروع کنید. چند مدت روی سه پله کار کنید و کم کم که استقامتتان بالاتر رفت، تعداد پله ها را افزایش دهید.

2. لگد با کاناپه

می توانید با استفاده از کاناپه بعنوان یک تکه تجهیزات ورزشی، روی عضلات ران و باسن خود کار کنید. سر پا بایستید، طوریکه یکی از دسته های کاناپه روبه رویتان باشد. به جلو خم شوید، وزنتان را روی دسته کاناپه بیندازید. سرتان را پایین نگه دارید تا به عضلات گردنتان فشار وارد نشود. با پای راستتان به سمت عقب کیک یا لگد بزنید، به صورتیکه کف پایتان با سقف موازی شود و بعد دوباره آنرا پایین بیاورید. اگر حرکت را درست انجام دهید باید در عضلات باسن و ران احساس سوزش کنید. 15 تکرار برای هر کدام از پاها انجام دهید.

 

3. بلند کردن سبد رخت چرکها

یک سبد رخت چرک پر از لباس همیشه هم لازم نیست شما را یاد کارهای پر زحمت خانه بیندازد. سبد را در دست گرفته و بالای سر ببرید و همانجا بالا و پایینش کنید. برای هر بالا بردن حداقل 3 تکرار انجام دهید. اگر وزن آن برایتان خیلی سنگین است، می توانید کمی از لباسهای درون آن را بیرون بیاورید. این ورزش روی عضلات سرشانه، بازو و زیر بغل کار می کند. این حرکت را به صورتی دیگر هم می توانید انجام دهید و آن این است که روی زمین دراز بکشید و سبد را از روی سینه بالا و پایین کنید.

4. ویدئوهای ورزشی

فیلم های ویدئویی ورزشی بسیار خوبی در بازار وجود دارد که می تواند کمک بسیار خوبی برای تناسب اندام شما باشد. در این نوارهای ویدئویی، حرکات و تمرینات بسیار خوبی برای کار کردن روی عضلات بازو، شکم، رانها و باسن با نمایش طریقه انجام دادن آنها آورده شده است. بد نیست سری هم به فروشگاه فیلم های ورزشی بزنید.

5. آگهی های بازرگانی

اگر عادت دارید همیشه جلوی تلویزیون بنشینید و حتی غذاهایتان را هم جلو تلویزیون میل می کنید، این تمرین دقیقاً برای شما مفید است. حین تماشای تلویزیون می توانید با استفاده از وزنه های 2 تا 5 کیلویی حرکت جلو بازو انجام دهید. وقتی پیام های بازرگانی شروع می شود، از جایتان بلند شوید تا کمی تمرین شدتی انجام دهید. چند تا بشین پاشو بزنید، شنا بزنید، دراز نشست بروید و بالاخره ضربان قلبتان را بالا ببرید. وقتی برنامه دوباره شروع شد، به سراغ تمرین سبک نشسته تان (مثلاً جلو بازو) بروید. این چرخه را در طول تماشای تلویزیون ادامه دهید.

6. دراز نشست ترکیبی

برای کار کردن روی عضلات شکمتان لازم نیست حتماً در باشگاه ورزشی اسم نویسی کنید یا مربی خصوصی داشته باشید. برنامه درازنشست را خیلی راحت حتی میتوانید در سالن نشیمن خانه تان انجام دهید. اگر در درازنشست با درد گردن مشکل دارید، برای شما دستگاه های درازنشست نشسته بهتر است چون به گردن شما آسیبی نمی رساند. اگر درازنشست را درست انجام دهید، عضلات گردنتان نباید کشیده شود اما خیلی از افراد نمی توانند این حرکت را درست انجام دهند تا به گردنشان آسیب نرسد. به همین دلیل بهتر است آرام آرام شروع کنید. پس برای بالا آمدن تا 5 بشمرید و برای پایین رفتن هم همینطور. 5 تکرار با همین شیوه انجام دهید. با همین تعداد تکرارهای کم هم سوزش را در عضلات شکمتان احساس خواهید کرد. سپس سه ست 15 تکراره با سرعت متوسط درازنشست بزنید. بعد از اتمام درازنشست معمولی، درازنشست چرخشی را برای هر طرف انجام دهید به این صورت که وقتی بالا می آیید آرنج هر دست (مثلاً اگر برای سمت راست درازنشست می زنید، آرنج دست راست) به زانوی مخالف خود بخورد.

7. پرس صندلی چرخدار

اگر در خانه صندلی چرخدار برای میز کامپیوتر دارید، می توانید چند حرکت دست و بازو را وقتی پشت میزتان نشسته اید انجام دهید. درحالیکه روی صندلی خود نشسته اید، دو لبه میز را با دست نگه دارید، و با استفاده از عضلات بازو سعی کنید خودتان را به سمت میز بکشید و بعد دوباره خودتان را به عقب هل دهید. این حرکت روی عضلات جلوبازویتان کار می کند.

 

8. مارش حین ظرف شستن

زندگی خیلی پرمشغله است، به همین دلیل اگر وقت ندارید می توانید چند کار را همزمان انجام دهید. مثلاً وقتی جلوی ظرفشویی ایستاده اید و ظرف می شویید، میتوانید در جا مارش بزنید. همینطور می توانید تمرین ساق هم انجام دهید. فقط کافی است روی پنجه پا خودتان را بالا و پایین بکشید.

9. وقت تردمیل

تردمیل یکی دیگر از وسایلی است که در آب کردن چربی های شکم بسیار تاثیر گذار است. اگر توانایی مالی برای خریدن این وسیله را دارید آن را به شما پیشنهاد میکنیم. البته ناگفته نماند که دویدن درجا یا پیاده روی تند نیز به همین نسبت تاثیر گذار است.

 

فراموش نشود درصورت سابقه بیماری،ورزشهای فوق را با مشورت پزشک خود انجام دهید


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 267

نوشته شده در جمعه 16 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

کوچک کردن شکم

شکم انسان از عضلاتی قوی پوشیده شده که نگهدارنده امعاء و احشاء است . ورزش نکردن مرتب و روزانه ، انجام فعالیت های نشسته و مصرف کالری بیش از نیاز ، موجب تجمع چربی در منطقه شکم می شود ؛ دراین صورت عضلات شکم ، سفتی و حالت اولیه خود را از دست داده و شکل ظاهری اندام افتاده شده و چربی ذخیره ای شکم به حالت گره دار احساس می شود .

به علاوه، تجمع چربی درمنطقه شکم، به خصوص در خانم ها خطر ابتلا به دیابت و عوارض عروقی را چند برابر می کند.

برای از بین بردن چربی های اضافی شکم چه کنیم؟
این بافت چربی ، برای بدن یک انبار انرژی است و بدن مازاد نیاز خود را در آن ذخیره کرده ، در مواقع نیاز، از آن برداشت می کند . پس باید کاری کرد که بدن نیازمند انرژی بافت چربی شود .

دریافت کالری کمتر و ورزش کردن، راه رسیدن به این مقصود است. البته اکنون با روش های دیگری مثل جراحی نیز، این چربی ها را بر می دارند. ولی اگر بتوانیم با ورزش، که سلامت عمومی بدن را به دنبال دارد، آن را از بین ببریم، مسلما به جراحی نیازی نخواهد بود.
ادعا می شود که کمربندهای شوک دهنده که
Electronic abdominal exercise belt گفته می شود ، با وارد کردن جریان های الکتریکی به چربی شکم موجب تجزیه آنها و قوی شدن عضلات شکم می گردد. در صورتی که تنها جریان هایی با قدرت ایمپالس های مغز ، موجب انقباض عضلات می شود و اگر چنین جریانی با این کمربند وارد شکم شود، موجب یک انقباض دردناک خواهد شد.

البته استفاده از وسایل ورزشی که موجب انقباض عضلات شکم شود، مفید است؛ اما ورزش کردن به تنهایی کافی نخواهد بود، چرا که کالری اضافی باز هم در شکم یا باسن ذخیره می شود . پس باید از خوردن شیرینی های خامه ای، تنقلات چرب مثل چیپس، غذاهای پُر روغن و نان و برنج زیاد از حد پرهیز کرد.

یک ورزش مفید:
دراز و نشست از راحت ترین و مؤثرترین ورزش ها برای برطرف کردن چربی شکم است. با فشار زیادی که به عضلات شکم وارد می شد، این عضلات قوی شده و شکم به حالت اولیه باز می گردد . مدت ورزش چند روز یا چند هفته نیست، بلکه باید آن را مداوم انجام داد .

تمرینات ورزشی در صورتی که به درستی انجام نگیرند ، به کمر شما آسیب می رسانند.


طریقه درست انجام دراز و نشست:
به پشت روی زمین نسبتاً نرمی بخوابید. پاها را خم کنید تا کف پایتان روی زمین قرار بگیرد ، دستانتان را به روی سینه قرار دهید . ابتدا سر را بلند کرده و سپس شانه ها را به آرامی 30 تا 40 سانتی متر بالا بیاورید و دوباره بخوابید(مانند تصویر بالا). بلند شدن بیش از این مقدار عضلات پای شما را به کار می گیرد. ده مرتبه پشت سر هم ، این کار را انجام دهید . چند ثانیه استراحت کنید و ده مرتبه ی بعدی را انجام دهید. در ابتدا لازم نیست زیاد به خودتان فشار بیاورید ، زمانی که احساس کردید، عضلات شکم شما قوی تر شده اند، جسم سنگینی را در هنگام دراز و نشست در دست،روی سینه بگیرید تا فشار بیشتری به عضلات شکم وارد شود.


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : شکم ,لاغری ,
تعداد بازدید : 219

نوشته شده در جمعه 16 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

مثل جسیکا آلبا خوش اندام شوید
جسيكا البا يكي از خوش اندام ترين هنرپيشه هاي هاليوودي مي باشد كه مي توان نام برد. اين مقاله را بخوانيد تا با رازهاي رژيم او آشنا شويد تا هميشه مانند جسيكا آلبا خوش اندام باشيد.
1. او براي صبحانه از مواد با پروتئين فراوان از جمله املت سفيده تخم مرغ، ميوه و پنير محلي استفاده مي كند. اين پروتئين ها به او انرژي مي دهند كه روز خود را با انرژي كافي سپري كند و ميوه و پنير به او كه كالري كمي دارند حاوي ويتامينها و آنتي اكسيدان مي باشند كه سلامتي او را حفظ مي كنند. با داشتن رژيم او مي توانيد سبك سالم / درستي براي زندگي خود بسازيد.

2. جسيكا آلبا براي نهار خود سالادهاي متنوع مي خورد!! نه به خاطر داشتن كالري كم بلكه به خاطر سلامت بودن آن. البته بدون مايونز و سس هاي پركالري!!!!!

3. براي شام از گوشت بدون چربي و سبزيجات استفاده مي كند. گوشت شام او شامل مرغ يا ماهي مي باشد كه با سبزيجات كنار آن كامل مي شود اگر شما داراي رژيم براي لاغر شدن مي باشيد اين غذايي بسيار مناسب براي شام شما مي باشد. شام بايد سبك باشد مگر اينكه بعد از شام فعاليت شما آغاز شود.

4. جسيكا روز خود را با يك دسر كم كالري و چربي به پايان مي رساند كه شامل ماست ميوه و يا ميوه هاي تازه مي باشد. ماست بهتر از ميوه مي باشد زيرا داراي كلسيم و پروتئين مي باشد.

5. در طول روز او يك ساعت با تردميل ورزش مي كند و ورزشهاي ديگر بدنسازي براي داشتن خوش فرم ساختن عضلات. رژيم جسيكا آلبا نمونه اي عالي است براي پيروي كردن زيرا هم شما را خوش اندام مي سازد و هم سالم و زيبا.

توجه:
شايد شما هم از ديدن اين رژيم سخت غذايي تعجب كرده باشيد اما بايد توجه داشته باشيد كه توصيه هايي كه در اين رژيم هاي افراد مشهور براي شما عزيزان تهيه مي شود صد در صد قابل توصيه براي تمام افراد نيست و براي اين كار بايد با يك متخصص مشورت نماييد و بر حسب قد و وزن خود ميزان كالري روزانه خود را به دست آوريد!

درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 330

نوشته شده در پنجشنبه 15 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

برای لاغر کردن شکم چه باید بکنیم
وسايلي نظير شكمبندهاي لاغري به تنهايي هيچ تاثيري در تناسب اندام شما ندارند همه ما دوست داريم شكمي صاف و كوچك داشته باشيم، به همين دليل...

وسايلي نظير شكمبندهاي لاغري به تنهايي هيچ تاثيري در تناسب اندام شما ندارند همه ما دوست داريم شكمي صاف و كوچك داشته باشيم، شايد به همين دليل هر سال هزينه‌هاي هنگفتي صرف تحقيقات در زمينه يافتن روش‌هاي جديد براي از بين بردن چربي‌هاي اطراف شكم مي‌شود.
در حال حاضر بيش از 200 مدل دستگاه مختلف براي كوچك كردن شكم وجود دارد، دستگاههاي غلطكي، ضربه زننده، لرزاننده و ... . شعارهاي تبليغاتي تمام اين دستگاهها ادعا مي‌كنند كه با استفاده از آنها مي‌توانيد شكم خود را كوچك كرده و به سايز مطلوب برسانيد.

اگر فكر مي‌كنيد استفاده از اين دستگاه‌ها به تنهايي براي كوچك كردن سايز اندام‌هاي مختلف بدن كافي است، سخت در اشتباهيد. اين قبيل وسايل تنها كمك ناچيزي براي رسيدن به هدف مورد نظر شما هستند. به منظور كوچك شدن شكم، لايه‌هاي چربي موجود در اطراف شكم بايد از بين برود و از آنجا كه اين دستگا ههاي ابتكاري قادر به انجام اين كار نيستند، استفاده از آنها به تنهايي كافي نيست.

داشتن اطلاعات اوليه در مورد طرز كار عضلات اطراف شكم و اين كه چگونه بدن شما چربي را مي‌سوزاند، قدم اول براي موفقيت در صاف كردن شكم و باريك كردن سايز دور كمرتان است.

به طور كلي عضله يا ماهيچه را مي‌توان بافتي دانست كه در هنگام حركت منقبض مي‌شود. همانطور كه عضله هيچگاه به چربي تبديل نمي شود، چربي نيز هيچگاه به عضله تبديل نخواهد شد. اما اضافه وزن و چربي زيادي باعث كم شدن حجم عضله‌هاي شما و گاهي از بين رفتن تدريجي آنها مي‌شود. در اكثر افرادي كه پا به سن مي‌گذارند اين اتفاق ناخودآگاه مي‌افتد.

بنابراين اگر هدف شما داشتن اندامي متناسب و شكمي صاف است، اولين قدم از بين بردن لايه‌هاي چربي موجود روي عضله‌هاي شكمتان است. در واقع به طور طبيعي شكم همه افراد صاف است اما در مواردي كه با چربي اضافي پوشيده شده، به نظر بزرگ مي‌رسد.

موثرترين روش براي كوچك كردن شكم تركيبي است از حركات ورزشي متمركز روي شكم و كمر و نيز تلاش براي ثابت نگه داشتن قند خون. ثابت بودن ميزان قند خون شما از چاق تر شدن و افزايش چربي‌هاي اضافي در بدنتان جلوگيري مي‌كند و كمك مي‌كند كه بدن شما آسانتر بتواند چربي‌هاي اضافي را بسوزاند.

(1) بايد يك سري حركات ورزشي تصاعدي را شروع كنيد. عضله‌هاي شكم عمدتا براي خم كردن و چرخاندن بالاتنه به جلو، عقب و يا طرفين مورد استفاده قرار مي‌گيرند. هدف اصلي حركاتي شبيه دراز و نشست كه در اكثر دستگا ههاي مخصوص كوچك كردن شكم انجام مي‌شود، استفاده و فعال كردن از اين عضلات است.

براي قوي كردن عضلات شكم حركات زير را به صورت تركيبي انجام دهيد :

- خم شدن به سمت جلو، عقب و پهلو

- چرخاندن كمر به حالت دوراني

عضله‌هاي شكم شما مانند همه عضلات بدن لازم است حداقل سه بار در هفته فعاليت داشته باشند. اگر مي‌خواهيد از پيشرفت كارتان مطمئن شويد هر بار ورزش‌ها را با جديت بيشتري انجام دهيد.

(2) سوخت و ساز بدنتان را با تمرينات كوتاه و سنگين شكم افزايش دهيد. ورزش‌هاي شكم اگر درست انجام شوند به راحتي مي‌توانند سوخت و ساز بدن شما را به مقدار زيادي افزايش دهند. اين كار باعث مي‌شود چربي اضافي در بدن شما مصرف شده و ذخيره نشود.در زير مدت زمان لازم براي انجام حركات تناوبي در هر نوع حركت ورزشي اعم از : دوچرخه سواري، پياده روي و شنا ذكر شده :

- 2 تا 5 دقيقه با حركات آرام بدن خود را گرم كنيد

- مدت 30 ثانيه حركات سنگين تر را با حداكثر سرعت ممكن انجام دهيد

- مدت 1 دقيقه حركات ملايم تر انجام دهيد. در واقع اين زمان براي نفس گيري و شروع مجدد لازم است.

حركات فوق را به تناوب 6 الي 10 دقيقه تكرار كنيد.

(3) ثابت نگهداشتن ميزان قند خون كليد موفقيت است. زيرا همانطور كه قبلا گفته شد مهمترين فاكتور در از دست دادن چربي اضافي بدن و جلوگيري از بازگشت آن است.

به منظور اينكه قند خونتان ثابت بماند بايد به طور مداوم هر 3-2 ساعت يك بار بدنتان را تغذيه كنيد. در اين مرحله رمز كار اين است كه در هر وعده تنها همان مقدار غذايي كه در آن لحظه نياز داريد بخوريد نه بيشتر. بدن شما در كل روز كالري مصرف مي‌كند، پس چرا بايد خود را مجبور كنيد كه تنها 2 يا 3 وعده در روز غذا بخوريد ؟

به بدنتان سوخت مورد نياز: ميوه جات، غلات، سبزيجات، آجيل و پروتئين (ماهي،گوشت لخم، مرغ، تخم مرغ و ...) را برسانيد.

اكثر مردم به اشتباه توجه زيادي به ميزان چربي موجود در غذايشان مي‌كنند. كالري كالري است، فرقي هم نمي كند كه از چه مواد غذايي آمده باشد. اگر بيش از ميزان لازم مصرف شود، در هر صورت در بدن شما تبديل به چربي خواهد شد.

البته مسلما غذاهايي كه مي‌خوريم مهم هستند. اما وقتي چربي‌ها را مي‌سوزانيد تاثير چنداني ندارند. پس تا جايي كه ممكن است غذاهاي سالم تر بخوريد، در عين حال هيچ وقت فكر نكنيد كه خوردن يك چيزبرگر حتما به بدن شما چربي اضافه مي‌كند.

(4) از يك مربي حرفه اي مشورت بگيريد و از او كمك بخواهيد. مشكل اكثر ما اين است كه راجع به تغذيه صحيح و تمرينات ورزشي مفيد براي رسيدن به سلامتي و تناسب اندام، اطلاعات كافي نداريم.

اگر بدون مربي ورزش مي‌كنيد، از خودتان سئوال كنيد : " آيا از شرايط فعلي فيزيكي ام راضي هستم يا خير؟ آيا پيشرفتي در اين زمينه حاصل شده ؟ "

اگر جواب خير است، بهتر است حتما با يك مربي ورزش حرفه اي مشاوره كنيد. به اطلاعاتي كه از مجلات مربوط به تناسب اندام دريافت مي‌كنيد بسنده نكنيد. يك مربي حرفه اي به شما كمك مي‌كند كه در مدت زماني خيلي كمتر از آنچه تصور مي‌كنيد به اهداف مورد نظرتان براي تناسب اندام دست يابيد.

اگر براي داشتن اندامي متناسب، شكمي كوچك و كمري باريك، عزم خود را جزم كرده ايد، پيشنهاد مي‌كنم با 4 روش بالا كار خود را شروع كنيد. اين راهكارها به شما كمك مي‌كند كه سوخت و ساز بدن خود را افزايش دهيد و چربي‌هاي اضافي را بسوزانيد، نتيجه اين كار احساس شادابي و سلامت به همراه داشتن ظاهري متناسب خواهد بود.

درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : لاغری ,شکم ,نکاتی برای آب کردن چربی ,
تعداد بازدید : 1345

نوشته شده در پنجشنبه 15 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

افتادگي شکم 6 روش موثر براي سفت شدن آن

 

1- براي سفت شدن شکم يايد حرکات مربوط به آن را هر روز انجام دهيد دليل: عضلات شکم نياز به استراحت و بهبودي دارند. در طول زمان استراحت است که ماهيچه ساخته مي شود. ''کتي کيلر'' مربي و نويسنده کتاب '' تمرين هاي کتي براي هنر پيشگان'' اظهار مي دارد که: ''انجام تمرين هاي شکمي براي 3 تا 5 روز در هفته موجب مي شود شما عضلات سفت، و شکم صافي پيدا کنيد.''
2- تمرين کامل شکم نيم ساعت طول مي کشد دليل: کيلر معتقد است. ''اگر نيم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنيد عضلات شکمتان در تحرک هستند، پس احتمالا حرکات را اشتباه انجام مي دهيد. ...نحوه انجام دادن حرکات را مجددا بازبيني نماييد و بر روي مدت زمان تمرکز نکنيد. هميشه کيفيت مهم تر از کميت است.
3- دراز نشست خيلي آرام، عضلات را محکم تر مي کند دليل: آنقدر که روند معمولي دراز نشست شما را لاغز مي کند، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربي ها کمک نمي کند. در حقيقت کندي در انجام حرکات اصلا سودمند نيست. تمرينات بايد به شما در هر حالتي کمک کنند: چه بخواهيد وارد ورزش کيک بوکس شويد چه بخواهيد يک چمدان را از روي زمين بلند کنيد. در هر دو حالت ذکر شده شما کارهاي خود را که در حالت اسلو موشن(
slow motion) که انجام نميدهيد.
4- بهترين زمان براي انجام حرکات شکمي، آخر تمرين ها مي باشد دليل: ''گيلبرت ويلت'' محقق، فيزيوتراپيست و استاد دانشگاه نبراکسا، دانشکده علوم پزشکي مي گويد: ''هيچ فرقي نمي کند شما چه زمان ورزش هاي شکمي را انجام دهيد، فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرينات است که بايد مورد توجه قرار گيرد.'' بنابراين بهترين زمان وقتي است که احساس کنيد مي خواهيد تمرينات را انجام دهيد. اما اگر مي خواهيد در ابتداي تمرينات حرکات مربوط به شکم را انجام دهيد، اول بايد خودتان را حسابي گرم کنيد. هنگاميکه خون در گردش باشد، مي توان به آساني از بروز بسياري از آسيب ديدگي ها جلوگيري کرد.
5- با انجام حرکات پايليت (
Pilates ) نمي توانيد شکم خود را 6 تكه کنيد دليل: ''کيمبرلي ليون'' يک مربي خصوصي در لوس آنجلس معتقد است که: ''اين حرکات بيشترين تاثير را بر روي شکم شما مي گذارند و اگر آنها را به همراه يک رژيم غذايي سالم انجام دهيد، به طور حتم مي توانيد لايه هاي مورد نظر خود را بر روي شکم به وجود آوريد. شکل شکم، قد و بلندي نيم تنه بالايي شما، جزء اموري هستند که به ژن هايتان ارتباط پيدا مي کند.''
6- بدون وزنه و دستگاه نمي توانيد شکم خود را آب کنيد دليل: شما به هيچ وجه به وزنه نيازي نداريد، البته بسياري از ورزشکاران براي اينکه توانايي و قدرت خود را افزايش دهند از وزنه استفاده مي کنند. ليون مي گويد: ''بسياري از دستگاهها و وزنه ها براي استفاده خانم ها طراحي نشده اند، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگيريد، ممکن است فشار به قسمت هاي که نبايد، وارد شود. او براي ما يک نصيحت ديگر هم دارد: به زمين بچسبيد که هم موثر است هم ارزان و آنرا در هر جايي به راحتي مي توانيد پيدا کنيد. نتيجه بيشتر در زمان کمتر ''ليو جردن''، مربي تناسب اندام در مجموعه ورزشي اکينوکس در شهر نيويورک رازها را براي ما فاش مي کند: حرکات را کمي آرام تر انجام دهيد: با چهار شماره بالا بياييد و با 4 شماره به حالت اول باز گرديد. 5 تا 10 ثانيه در دشوارترين حالت دراز نشست باقي بمانيد. حرکات خود را کم کم انجام دهيد: اين کار باعث مي شود تا عضلات شکم از ساير ماهيچه ها جدا شده و تاثير تمرينات مستقيما بر روي شکم وارد شود. شکم خود را صاف کنيد انجام اين حرکت به شما کمک مي کند تا شکمتان را لاغر تر کنيد. در حالي که صورتتان در مقابل زمين قرار دارد، بر روي شکم دراز بکشيد. وزنتان را بر روي کمر و شکم بدهيد و سعي کنيد دست ها و پاها را از روي زمين بلند کنيد. براي چند ثانيه در اين وضعيت باقي بمانيد. سپس به موقعيت اوليه باز گرديد و يک مرتبه ديگر اين حرکت را تکرار کني


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 560

نوشته شده در دوشنبه 12 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

میان وعده های کم کالری

ميان وعده های غذايی نقش تعيين کننده ای در روند چاقی و يا ﻻغری شما دارند و بايد با دفت آنها را انتخاب کنيد .به توصيه های ما توجه نماييد

 

1-      از يک هندوانه يا انگور يخی به جای بستنی لذت ببريد

2-      فالوده ميوه ای خود را مخلوطی از ماست بدون چربی و شير کم چربی و ميوه های تازه به جای بستنی درست کنيد

3-      یک فنجان انگور، خربزه يا توت به جای انواع ژله انتخاب کنيد

4-     چيبس يا چوب شور خود را به مقدار کم به اندازه يک فنجان مصرف کنيد

5-      به جای انواع چيبس از انواع سبزی های تازه استفاده کنید

6-      سعی کنيد از چيبسهای تنوری به جای نوع معمول آن استفاده کنيد

7-      از ميوه های کنسرو شده يا در آب يا آب ميوه های معمولی آن، به جای شربت آن لذت ببرید

8-      به اندازه يک توپ تنيس سيب يا هلو يا پرتقال و ...به جای اندازه بزرگ آن مصرف کنيد

9-      خوراکتان را سعی کنيد به اندازه يک فنجان و همراه با سبزيهای تازه ميل کنيد

10-    ميوه، ماست بدون چربی و سبزيجات را حتماً ميل کنيد

11-   سعی کنيد 2/1 فنجان ميوه تازه به جای ميوه خشک استفاده کنید

12-   بجای بستنی از ميوه های يخ زده مثل موز يخ زده استفاده کنيد

13-   کمتر از يک مشت آجيل مصرف کنيد

منبع : سیمرغ


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 1029

نوشته شده در دوشنبه 12 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

10 روش ساده برای کوچک کردن شکم
برای مسطح کردن شکمتان از نکات ساده ای که می توانید آنها را در زندگی روزمره تان بگنجانید گرفته تا انجام ورزشهایی در منزل،به شما توصیه شده است.

این ده پیشنهاد را دنبال کنید و شکمتان را تخت و مسطح ببینید:
1. یک کاسه تمشک بخورید:
فیبر موجود در تمشک از یبوست که باعث بزرگ شدن شکمتان مانند یک بالون می شود جلوگیری میکند .

2. مقدار زیادی آب بنوشید:
آب فقط حجم معده را پر کرده و عاری از کالری است همچنین باعث می شود سوخت و ساز بدنتان در حرکت باشد.
 
3. نوشابه را از قلم بیندازید:
مطمئنا نوشابه چاق کننده نیست اما مملو از کالری است.نوشابه همچنین سطح کورتیزول( هورمون استرس که به ذخیره شدن چربی در شکمتان کمک می کند) را بالا  می برد.

4. صاف بنشینید:
قوز کردن به سمت جلو باعث بزرگ به نظر رسیدن شکمتان می شود.برای اینکه لاغر شوید ماهیچه های شکمتان را سفت و محکم کنید،شانه هایتان را به عقب ببرید،بدن خود را به سمت بالا بکشید،و پشتتان را برخلاف صندلی به سمت عقب پایین بیاورید.
 
5. باغبانی کنید:
خم شدن،بلند شدن،چرخیدن به شکل دادن کمرتان کمک کرده و در ساعت 350 کالری می سوزانید.

6. رانهایتان را تکان دهید:
تکان دادن رانها به اندازه باغبانی و درخت کاری کردن کالری می سوزاند.

7. روی چمن زمین گلف تمرین کنید:
کندن گودالی برای توپهای گلف برای شما مانند یک پیاده روی می ماند.توپ را محکم بزنید و شکمتان را سفت کنید.
 
8. پاهایتان را بلند کنید:
عضله های قسمت بالای شکمتان را با بالا آوردن پاهایتان از سطح زمین منقبض کنید.به پشت دراز بکشید و پاهایتان را روی صندلی یا تخت تکیه دهید.آرام بچرخید،سر و شانه هایتان را بالا ببرید و پشتتان را از سطح زمین بالا بگیرید سپس آرام پایین بیاورید.این کار را 10 تا 12 بار 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

9. حالا عکس حالت قبلی را انجام دهید:
برای کوچک کردن شکمتان از زوایای مختلف،روی زمین به پهلو دراز بکشید و روی بازوهایتان تکیه کنید، پا بزنید(نرمش دوچرخه) و پاها و زانوهایتان را به صورت 90 درجه خم کنید.ماهیچه های شکمتان را منقبض کنید و پشتتان را روی زمین فشار دهید،رانهایتان را تا 2 الی 4 اینچ از سطح زمین بالا ببرید.چند لحظه مکث کنید سپس پاهایتان را پایین بیاورید.این نرمش را 10 الی 12 بار به مدت 2 یا 3 بار در هفته انجام دهید.

10. عمل انقباض را قطع کنید:
برای اینکه ماهیچه های قمست کمرتان هم کوچک شود به پشت دراز بکشید در حالی که زانوهایتان را خم کرده اید و پایتان روی زمین است.قوزک پای راستتان را روی زانوی چپتان قرار دهید و دستتان را پشت سرتان،و آرنجتان به بیرون می آید.سر و کمرتان را بالا بگیرید،بچرخید و شانه چتان را به سمت زانوی راستتان بیاورید.چند لحظه مکث کنید سپس به آرامی پایین بیاورید.این حرکت را 10 الی 12 بار تکرار کنید سپس با طرف بعدیتان این حرکت را امتحان کنید.این حرکت را 2 الی 3 بار در هفته انجام دهید.
منبع: seemorgh.com

درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 309

نوشته شده در دوشنبه 12 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

ده روش کوچک کردن شکم

متخصصان معتقدند که نفخ معده را به راحتی می توان برطرف کرد. ورم موقت معده که گاهی اتفاق می افتد باعث بزرگ شدن شکم می شود و قابل برطرف شدن است مگر این که علت نفخ، بیماری هایی مانند بیماری کبدی و یا قلبی باشد.
به نوشته «
webmd» و به گفته متخصص غدد و محقق درمان چاقی مفرط در موسسه مایوکلینیک، این که نفخ به علت تراکم مایعات به وجود می آید یک باور نادرست است زیرا معده تنها قسمتی از بدن نیست که مایعات تراکم پیدا می کند. بلکه در قسمت های دیگر نیز آب تجمع پیدا می کند. پس علت تجمع نفخ که ناراحتی ایجاد می کند چیست؟

متخصصان معتقدند که نفخ معده را به راحتی می توان برطرف کرد. ورم موقت معده که گاهی اتفاق می افتد باعث بزرگ شدن شکم می شود و قابل برطرف شدن است مگر این که علت نفخ، بیماری هایی مانند بیماری کبدی و یا قلبی باشد.
به نوشته «
webmd» و به گفته متخصص غدد و محقق درمان چاقی مفرط در موسسه مایوکلینیک، این که نفخ به علت تراکم مایعات به وجود می آید یک باور نادرست است زیرا معده تنها قسمتی از بدن نیست که مایعات تراکم پیدا می کند. بلکه در قسمت های دیگر نیز آب تجمع پیدا می کند. پس علت تجمع نفخ که ناراحتی ایجاد می کند چیست؟


متخصصان معتقدند که علت های متعددی وجود دارد. از حساسیت به مواد غذایی گرفته تا یبوست، در این مطلب به چند روش جلوگیری از نفخ معده اشاره می کنیم.

۱ - از یبوست جلوگیری کنید.
مصرف کم فیبر، مایعات و فعالیت جسمی می تواند یبوست ایجاد کند که در نتیجه باعث نفخ معده می شود. برای جلوگیری از آن کارشناسان مصرف روزی
۲۵ گرم فیبر توسط زنان و ۳۸ گرم توسط مردان را توصیه می کنند که شامل غلات سبوس دار، میوه، دانه، میوه مغزدار و سبزیجات است. علاوه بر آن سعی کنید روزی ۶ تا ۸ لیوان آب بخورید و ۵ روز در هفته هربار ۳۰ دقیقه ورزش کنید.

۲ - آلرژی به گندم و یا حساسیت به لاکتوز را مشخص کنید.
این
۲ ماده نفخ آور است اما باید توسط پزشک تشخیص داده شود بیشتر مردم این نوع ناراحتی ها را بدون مراجعه به پزشک تشخیص می دهند و فرآورده های سالم لبنی و غلات سبوس دار را از رژیم غذایی خود حذف می کنند. شاید کاهش مقدار مواد غذایی مشکوک و یا جایگزینی و مصرف آن با غذاهای دیگر به رفع این مشکل کمک کند. در خصوص فرآورده های لبنی از پنیر و یا ماست که مقدار کمی لاکتوز دارد استفاده کنید.

۳ - از سریع خوردن پرهیز کنید.
سریع خوردن غذا بدون این که خوب بجوید باعث قورت دادن هوا و نفخ معده می شود. غذا خوردن باید حداقل
۳۰ دقیقه طول بکشد. توجه داشته باشید که هضم غذا از دهان شروع می شود و با جویدن بیشتر می توانید نفخ معده را کاهش دهید. یک ویژگی دیگر آهسته خوردن، احساس سیری است. بررسی ها نشان داده که هرچه کندتر غذا بخورید، مقدار کمتری غذا خواهید خورد.

۴ - از مصرف بیش از حد نوشابه های گازدار پرهیز کنید.
این نوع نوشیدنی ها حتی انواع رژیمی آن ها می تواند منجر به گیر افتادن گاز در معده شود. به جای آن آب معدنی با طعم لیمو، پرتقال، خیار بخورید و یا مصرف روزانه نوشیدنی های گازدار را کاهش دهید. چای نعناع برای کاهش و تسکین نفخ معده نیز موثر است.

۵ - آدامس جویدن را به حداقل برسانید.
جویدن آدامس باعث وارد شدن هوا و در نتیجه نفخ معده می شود. اگر عادت به جویدن آدامس دارید آن را با خوردن آب نبات های سفت که دیر آب می شوند و میوه و سبزی های پرفیبر جایگزین کنید.

۶ - مراقب مواد غذایی و نوشیدنی های بدون قند باشید.
اغلب افراد به علت مصرف بیش از حد مواد غذایی و نوشیدنی های بدون قند به نفخ معده دچار می شوند. متخصصان مصرف تنها
۲ تا ۳ وعده مواد غذایی و یا نوشیدنی در روز را توصیه می کنند.

۷ - نمک را محدود کنید.
مواد غذایی آماده سرشار از نمک و میزان پایین فیبر است که هر دو ایجاد نفخ می کند. هنگام خرید مواد غذایی آماده و کنسرو به محتویات آن توجه کنید.

۸- مصرف حبوب و سبزی های نفاخ را کاهش دهید.
اگر به خوردن حبوب عادت ندارید، با خوردن سبزی هایی مانند کلم بروکلی و گل کلم، با نفخ مواجه خواهید شد. این کار به این منظور نیست که آن ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید بلکه آن ها را کم کم به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا بدن به ترکیبات عادت کند.

۹ - به وعده های غذایی کوچک تر رو بیاورید.
به جای
۳ وعده غذایی کامل به وعده های متعدد و کوچک تر بپردازید این کار باعث می شود علاوه بر جلوگیری از نفخ، میزان قند خون و گرسنگی نیز کنترل شود. بنابراین به ۵ تا ۶ وعده غذایی کوچک تر در روز و مواد مغذی توصیه شده رو بیاورید.

 ۱۰- مواد غذایی و نوشیدنی های برطرف کننده نفخ مصرف کنید.
تحقیقات نشان داده چای نعناع، زنجبیل، آناناس، جعفری و ماست حاوی باکتری مفید است و در کاهش نفخ نقش دارد این ها مواد غذایی سالمی است که در صورت مصرف درست در برطرف کردن نفخ به شما کمک می‌کند.

متخصصان بر این باورند که قرص های رونده و پرهیز از خوردن برای رفع نفخ و یا کاهش وزن توصیه نمی شود.

هر چند افراد به طرق مختلف وزن خود را کاهش می دهند محققان می گویند انجام دادن ورزش شکم در طول روز عضلات شکم را تقویت می کند. تقویت عضلات شکم به شخص ظاهر لاغرتر با عضلات قوی و حالت بدنی بهتر می دهد

 

۱۰- مواد غذایی و نوشیدنی های برطرف کننده نفخ مصرف کنید.
تحقیقات نشان داده چای نعناع، زنجبیل، آناناس، جعفری و ماست حاوی باکتری مفید است و در کاهش نفخ نقش دارد این ها مواد غذایی سالمی است که در صورت مصرف درست در برطرف کردن نفخ به شما کمک می‌کند.

متخصصان بر این باورند که قرص های رونده و پرهیز از خوردن برای رفع نفخ و یا کاهش وزن توصیه نمی شود.

هر چند افراد به طرق مختلف وزن خود را کاهش می دهند محققان می گویند انجام دادن ورزش شکم در طول روز عضلات شکم را تقویت می کند. تقویت عضلات شکم به شخص ظاهر لاغرتر با عضلات قوی و حالت بدنی بهتر می دهد


درباره : لاغری ,لاغری موضعی ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,رژیم غذایی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,حرکات ورزشی مناسب ,افتادگی و ترک های پوستی در دوره ی درمان ,لاغری ,رژیم غذایی ,لاغری ,لاغری موضعی ,حرکات ورزشی مناسب ,لاغری ,لاغری موضعی ,
امتیاز : | نظر شما :
برچسب : ,
تعداد بازدید : 708

نوشته شده در دوشنبه 12 ارديبهشت 1390 توسط آرمان| لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات دیگر